אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרמיירליג מקשיחה את תנאי רכישות הקבוצות צילום: אי פי אי

הפרמיירליג מקשיחה את תנאי רכישות הקבוצות

ליגת הכדורגל הבכירה באנגליה תגדיל גם את שעות האימון לילדים. הקבוצות יכניסו השנה 1.2 מיליארד ליש"ט ממכירת זכויות השידור

04.08.2010, 17:10 | סוכניות הידיעות

הפרמיירליג אימצה מספר חוקים כדי למנוע קריסות כלכליות של קבוצות בעתיד. כחלק מהמסקנות של ראשי ליגת הכדורגל העשירה בעולם מפרשת פורטסמות'.

לפי הערכות, תהליך מכירת ליברפול שמתנהל בשבועות האחרונים, יעבור רק אם יעמוד בכל הכללים של הרגולציות החדשות. לפי ה-BBC, הפרמיירליג כבר שלחה נציגים שלה כדי לבדוק את ההצעות על ליברפול. "המטרה של הפרמיירליג היא למנוע מהגרוע ביותר לקרות", אמר בנושא ריצ'רד סקאדמור, מנכ"ל הפרמיירליג.

תחת הרגולציות החדשות, המעוניינים לרכוש קבוצה מהליגה יצטרכו להוכיח מעבר לכל ספק את יכולותיהם הכלכליות. בנוסף, הרוכשים הפוטנציאלים יצטרכו להוכיח שיש להם את המשאבים לרכוש את המועדון ולהחזיק את הקבוצה לפחות במשך שנה. הנהלת הליגה גם תוכל לדרוש פגישה ישירה עם כל רוכש פוטנציאלי.

כמו כן, כחלק מהרגולציות החדשות תדרוש הפרמיירליג מהקבוצות דו"חות רבעוניים ומעקב אחר תשלום המסים של כל המועדונים, כמו כן תוכל לפנות ישירות למס ההכנסה הבריטי כדי לקבל מידע אודות הפעילויות הכלכליות של הקבוצות.

יותר שעות אימון

בנוסף, החליטה הפרמיירליג להגדיל באופן משמעותי את שעות האימון של שחקני האקדמיות  - במטרה לשפר את האיכות הטכנית של השחקנים הצעירים באנגליה.

כחלק מהתוכניות האקדמיות של הפרמיירליג, יספקו בין 15 ל-20 שעות בשבוע לאימון ילדים בגילאי 9 עד 16, במקום 5 שעות כיום. המשמעות - לצעירים האנגלים יהיו יותר שעות אימון מלעמיתיהם מגרמניה והולנד. על התוכניות הסכימו כל 20 קבוצות הפרמיירליג.

בנושא קשור: 20 קבוצות הפרמיירליג יחלקו ביניהן העונה 1.2 מיליארד ליש"ט ממכירת זכויות השידור - שיא חדש. 20 בעלי המועדונים קיבלו את הידיעה על הצמיחה ב-18% מהכנסות טלוויזיה, שנובעת בעיקר ממכירת זכויות השידור לחו"ל ביותר ממיליארד ליש"ט לשלוש שנים - עלייה ניכרת.

שחקני ארסנל. המנוי היקר בפרמיירליג, צילום: אי פי אי שחקני ארסנל. המנוי היקר בפרמיירליג | צילום: אי פי אי שחקני ארסנל. המנוי היקר בפרמיירליג, צילום: אי פי אי

ועוד מאנגליה: בדיקת עיתון "הגרדיאן" מראה שקבוצת הפרמיירליג וויגאן היא אחת מבעלות הכרטיסים הזולים ביותר בכדורגל האנגלי בכלל. וויגאן במקום השישי ברשימת הכרטיסים הזולים ביותר, כשרק קבוצות מהליגות הנמוכות - אקרינגטון, ברדפורד, הרפורד, קרו ופורט וייל - מוכרות מנויים שנתיים בזול יותר. המנוי היקר ביותר שייך לארסנל. איפסוויץ' מליגת המשנה מוכרת מנויים במחיר גבוה יותר מאשר מנצ'סטר יונייטד.

ששת המנויים היקרים ביותר באנגליה

 

ארסנל - 1,825 ליש"ט

טוטנהאם - 1,695 ליש"ט

צ'לסי - 1,210 ליש"ט

איפסוויץ' - 1,001 ליש"ט

ניוקאסל יונייטד - 975 ליש"ט

מנצ'סטר יונייטד - 931 ליש"ט

ששת המנויים הזולים ביותר באנגליה

 

אקרינגטון סטנלי - 230 ליש"ט

ברדפורד סיטי - 250 ליש"ט

הרפורד טאון - 270 ליש"ט

קרו אלכסנדרה - 285 ליש"ט

פורט ווייל - 289 ליש"ט

וויגאן אתלטיק - 295 ליש"ט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות