אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגזר השירותים בארה"ב התרחב ביולי ביותר מהצפוי צילום: בלומברג

מגזר השירותים בארה"ב התרחב ביולי ביותר מהצפוי

מדד ISM למגזר הלא-יצרני - המהווה 90% מכלכלת ארה"ב - עלה בחודש החולף ל-54 נק'. מספר המשרות במגזר העסקי צמח ביותר מהצפוי

04.08.2010, 19:16 | סוכנויות הידיעות

מגזר השירותים בארה"ב התרחב ביולי בקצב מהיר יותר מהתחזיות ושיקף עליה בתעסוקה שמרגיעה את הסיכון לצמיחה הכלכלית במחצית השניה של השנה.

מדד מנהלי הרכש של ה-ISM למגזר הלא יצרני המכסה 90% מהכלכלה, עלה ל-54.3 נקודות לעומת 53.8 נקודות ביוני. נתון גבוה מ-50 נקודות משקף התרחבות וההערכה החציונית של האנליסטים שנסקרו על ידי בלומברג היתה לירידה ל-53 נקודות.

דיווח אחר שפורסם היום הצביע על כך שהחברות שכרו בחודש שעבר יותר עובדים מהתחזיות. שיעורי שפל של הריביות על המשכנתאות עלולות למנוע משוק הדיור להתדרדר עוד יותר כאשר עליית שוק המניות ליולי, (החודש החזק ביותר ל-2010), צפוייה לחזק את אמון הצרכנים.

מוקדם יותר השבוע דווח כי מדד מנהלי הרכש למגזר היצרני האט את קצב הצמיחה. "הנתון אמור לשכך את הדאגה של כניסה למבוי סתום והרעה במצב הככלי", אמר דייוויד רסלר, כלכלן ראשי בנומורה ני"ע בניו יורק, שצפה עלייה במדד. "אנו לא מפתחים את המומנטום הדרוש להורדת שיעור האבטלה אך מדובר בסימן לכך שאין סכנה לנפילה חופשית".

המשרות בנטרול סוכנויות ממשלתיות טיפסו ב-42 אלף עובדים בחודש שעבר לאחר עליה של 19 אלף עובדים בחודש יוני, לפי סקר המשרות של ה-ADP. כלכלנים ציפו לעליה של 30 אלף בלבד. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות