אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברפול בבעלות ממשלת סין? צילום: בלומברג

ליברפול בבעלות ממשלת סין?

הממשלה הסינית מממנת את איש העסקים הסיני שמעוניין לרכוש את ליברפול. יש עוד שלוש הצעות על הקבוצה. הנהלת המועדון חלוקה אם לקבל את ההצעה או לא

05.08.2010, 14:16 | סוכנויות הידיעות

הממשלה הסינית מממנת את איש העסקים הסיני שמעוניין לרכוש את ליברפול. כך מדווח היום "הטיימס". הקרן הממשלתית של המדינה הקומוניסטית – תאגיד ההשקעות של סין (CIC) היא עומדת מאחוריי קני הואנג, שהגיש הצעה על מועדון הכדורגל האנגלי.

"הטיימס" טוען כי הואנג, בתמיכת ה-CIC, הגיש הצעה בשווי 300-350 מיליון ליש"ט על המועדון. ההצעה הוגשה לרויאל בנק אוף סקוטלנד, שליברפול חייבת לו 237 מיליון ליש"ט.

אם טום היקס וג'ורג' ג'ילט, שרויאל בנק אוף סקוטלנד חייב אותם למכור את המועדון באפריל, יקבלו את ההצעה – הקבוצה, או לפחות רוב המניות שלה, יעברו לממשלת סין. ההצעה של CIC עומדת בפני תחרות מול מספר גורמים. לפי הדיווחים CIC תהיה מוכנה להשקיע בשנים הקרובות 150 מיליון ליש"ט ברכש.

לפי הדיווחים גם קבוצת רוהן קאפיטל (Rhone Capital), משפחת אל חאריפי מכווית ואיש העסקים הסורי, יחיא קידרי - הגישו הצעות עבור המועדון.

הנהלת המועדון חלוקה בדעתה בעניין המכירה. ג'ילט והיקס מעוניינים למכור במחיר גבוה יותר בעוד שלושת בעלי התפקידים בהנהלת - מרטין ברוטון היו"ר, כריסטאין פרלסראו המנכ"ל והמנהל המסחרי, איאן איירה, רוצים למכור את הקבוצה למשקיע הגדול ביותר - עדיף לא קידרי, שמקורב לבנו של ג'ילט.  

הואנג לא יהיה מוכן לשלם יותר מ-325 מיליון ליש"ט על הקבוצה – פחות מחצי מהמחיר שהיקס שם על הקבוצה לפני כמה חודשים - 800 מיליון ליש"ט. כדי לצאת בברייק איבן ממכירת ליברפול הבעלים הנוכחיים צריכים 326 מיליון ליש"ט. את המועדון רכשו ב-218 מיליון ליש"ט והשקיעו כ-144 מיליון ליש"ט נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות