אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עשר הערים הגרועות ביותר לחיות בהן בארה"ב צילום: MCT

עשר הערים הגרועות ביותר לחיות בהן בארה"ב

אמריקה עוברת משבר קשה וממושך - אבל בחלק מהערים במדינה הוא היכה בצורה קשה במיוחד

05.08.2010, 21:41 | סוכנויות הידיעות

אמריקה עוברת משבר קשה וממושך - אבל בחלק מהערים במדינה הוא היכה בצורה קשה במיוחד. האתר WALLET-POP יצא לבדוק את שיעורי האבטלה, מספר העיקולים על הבתים, נתוני הפשיעה ונתונים נוספים - ובחר את עשר הערים שאתם לא רוצים לחיות בהן:

1. אל סנטרו, קליפורניה

אוכלוסיה: 41,241 תושבים

אם אתה מאבד את מקום עבודתך באל-סנטרו (El Centro) יהיה קשה לך למצוא עוד מקום עבודה. העיירה מחזיקה התואר המפוקפק – העיר עם שיעור האבטלה הגבוה ביותר בארה"ב. שיעור האבטלה באל סנטרו עומד על 27.5%, מעט לפני יומה שבאריזונה שבה שיעור האבטלה 27.2%.

בית מעוקל, מחזה נפוץ בערים הללו, צילום: בלומברג בית מעוקל, מחזה נפוץ בערים הללו | צילום: בלומברג בית מעוקל, מחזה נפוץ בערים הללו, צילום: בלומברג

2. קליבלנד, אוהיו

אוכלוסיה: 431,363 תושבים

לברון ג לברון ג'יימס, עבר מהעיר במקום השני ברשימה למדורגת תשיעי | צילום: MCT לברון ג
לברון ג'יימס הוא לא היחיד שעזב השנה את קליבלנד. בשנת 2009 עזבו 2,658 תושבים את העיר – המספר הגבוה ביותר מבין כל הערים הגדולות בארה"ב. העיר קיבלה את התואר "העיר האומללה ביותר" מהמגזין היוקרתי פורבס בשל המיסים הגבוהים, השחיתות הפוליטית וקבוצות ספורט גרועות. בעשור האחרון הורשעו 309 פקידים בדרגות שונות בשחיתות, שיעור עיקולי הבתים בעיר הוא השלישי בגובהו במדינה והתקווה היחידה, קבוצת הכדורסל, איבדה בקיץ האחרון את הכוכב הכי גדול שהיה שם אי פעם. לא פלא שכינוייה של העיר היא "הטעות שליד האגם" (Mistake by the lake).

3. דטריוט, מישיגן

אוכלוסיה: 871,121 תושבים

דטרויט היא העיר המסוכנת ביותר בארה"ב עם 1,220 פשעי אלימות לכל 100 אלף תושבים. שוק הנדל"ן בעיר מקרטע עם עלייה של 35% במספר עיקולי הבתים במחצית הראשונה של השנה ורק לאחרונה הציע מישהו את ביתו בעיר תמורת 10,000 דולר בלבד. למרות זאת, יש לעיר מוכת האבטלה (13.7%, מעבר לשיעור בארה"ב כולה – 9.5%) תקווה כאשר התחזקות מכירות הרכבים בארה"ב אולי תוביל לגיוס מחדש של עובדים ב"עיר המכוניות" (Motor city).

דטרויט. התושבים מחכים לשיפור ביצרניות המכונית, צילום: בלומברג דטרויט. התושבים מחכים לשיפור ביצרניות המכונית | צילום: בלומברג דטרויט. התושבים מחכים לשיפור ביצרניות המכונית, צילום: בלומברג

4. לאס וגאס, נבאדה

אוכלוסיה: 552,539 תושבים

בועת הנדל"ן פגעה אנושות בעיר ההימורים ששיעור עיקולי הבתים בה הוא הגבוה ביותר בארה"ב עם 12% מהבתים לעומת הממוצע הארצי – 2.21%. יש המתגוררים שם בבתים פרטיים בשכונות רפאים כמעט ללא שכנים, בעיקר בשכונות החדשות. במהלך המחצית הראשונה של 2010 המשיכו מחירי הבתים ליפול וכעת הם שווים בבמוצע פחות מחצי מערכם בשנת 2006.

לאס וגאס. מחכה לימים טובים יותר, צילום: בלומברג לאס וגאס. מחכה לימים טובים יותר | צילום: בלומברג לאס וגאס. מחכה לימים טובים יותר, צילום: בלומברג

5. אוקלהומה סיטי, אוקלהומה

אוכלוסיה: 560,332 תושבים

זוהי העיר הכי פחות בריאה בארה"ב. השוואה שנערכה ב-50 מטרופולינים בארה"ב מדדה את כושרם, איכות חייהם, שיעור מסת השומן בגוף, מצב בריאותי כללי ונתוני התמותה של התושבים והעניקה ציון שבין 1 ל-100. אוקלהומה סיטי זכתה לציון 24.3 נקודות – הציון הנמוך ביותר. שיעור בעלי משקל היתר עמד על 30.2% וכמות מתקני הספורט היא מהנמוכות לתושב בארה"ב.

6. לוס אנג'לס, קליפורניה

אוכלוסיה: 3,849,378 תושבים

אם איכפת לכם מהאוויר שאתם נושמים, אתם כנראה לא תהיו ב"עיר המלאכים". זהו האיזור עם זיהום האוויר הגבוה ביותר בארה"ב. הזיהום נובע מכמות המכוניות בכבישים ומפעלי התעשייה מזהמים. הערפיח הקבוע יכול לגרום לקוצר נשימה, שיעול, כאבי חזה, דלקות בגרון ועוד מחלות שונות ומשונות. בנוסף, מסמך ממשלתי כבר קבע כי באזור לוס אנג'לס כמות פקקי התנועה היא הגדולה ביותר. בהחלט מעצבן.

לוס אנג לוס אנג'לס. התושבים תקועים הכי הרבה זמן בפקק | צילום: בלומברג לוס אנג

7. פניקס, אריזונה

אוכלוסיה: 1,512,986 תושבים

אם התקנות במדינה ישתנו בקרוב (קיים דיון בבית המשפט), יהיה קשה יותר להיות אדם ממוצא לטיני בעיר המדברית. התקנות החדשות יעניקו לשוטרים אפשרות לבקש מכל אדם מסמכי הגירה ותעודות רק על בסיס רצון השוטרים וללא כל סיבה אחרת. הנושא גורם לתחושות קשות אצל התושבים שם, בשני הצדדים וכעת כולם ממתינים להכרעה בנושא. מעבר לכך, הנדל"ן בעיר נותר בבעיה עמוקה והיא נחשבת בין עשר הערים הגרועות להשקעה בנדל"ן מבין הערים הגדולות בארה"ב. למצב הקשה נוסיף כי שיעור האינפלציה העולה לא מקבל התאמה בשכר העובדים שם שרשם ירידה של 1.4%.

8. ניוארק, ניו ג'רסי

אוכלוסיה 281,402 תושבים

מאיפה להתחיל. רבע מהאוכלוסיה בעיר מוגדרת "ענייה", הפשע גבוה, מספר אתרי הפסולת הרעילה הוא הגבוה ביותר בארה"ב ואת הגירעון בעיר, 70 מיליון דולר, מנסים לקצץ על ידי הורדת מספר שעות העבודה של עובדי העירייה והורדת בכמות נייר הטואלט בשירותים הציבוריים. מסריח.

9. מיאמי, פלורידה

אוכלוסיה: 362,470 תושבים

עיר הפנסיונרים הוגדרה כבר העיר השנייה הגרועה ביותר לגדל בה משפחה (אחרי דטרויט). זאת בשל שיעור הפשיעה הגבוה, רמת החינוך הנמוכה ופגיעת משבר הנדל"ן בעיר שגרם לפגיעה קשה בכלל הפעילות העסקית בעיר. מכה נוספת היא הנהגים הגרועים שבעיר שלפי סקר שנערך, לא מתחשבים, "גונבים" רמזורים ולא נשמעים לתמרורים.

מיאמי. הנהגים הכי גרועים בארה"ב, צילום: shutterstock מיאמי. הנהגים הכי גרועים בארה"ב | צילום: shutterstock מיאמי. הנהגים הכי גרועים בארה"ב, צילום: shutterstock

10. ממפיס, טנסי

אוכלוסיה: 670,100 תושבים

לעיר אחד משיעורי הפשיעה הגבוהים בארה"ב והיא דורגה שלישית על ידי פורבס במדד "העיר האומללה ביותר". הסטטיסטיקה בעיר מוכיחה כי הסיכוי להיקלע לפשע אלים הוא אחד ל-10. העיר גם מדורגת גבוה במדד השחיתות כאשר בעשור האחרון הורשע פקיד ממשלתי בעבירת שחיתות מדי חודש בממוצע.

גרין קארד, מישהו?
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

64 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

63.
אין מדינה כמו ישראל בעולם
כל אלה שמדברים בגנות המדינה , לא מבינים מה קורה בארצות הברית הגדולה , שהיא במצב של קריסה כל הזמן , מבחינה כלכלית אנחנו חיים מצויין , רק בכיינים , טסים לחו"ל ביום אחד 60000 אנשים לטיולים , בארצות הברית עושים על המנגל בחופש ולא בוכים , שעות העבודה שלהם מסתיימים בסביבות 20 בערב והולכים לישון , כמו במלחמת המפרץ . לא יודעים מה זה להסתובב בקניון לשבת בלי חשש במסעדות ללכת לסרטים או להצגות , לקנות 2 ק"ג עגבניות לקנות פירות בכמות כמו הישראלים , שמה קונים בכמות של 2 עגבניות ומלפפון אחד ואולי נס כמות של 3 פירות מתחלקים עם האחים . הבנתם ? רדו מהגג ?
amnon , ranna  |  19.07.13
60.
las vegas
הכתב מביא חומר בלי להבין ולדעת דבר על מה שהוא כותב . וואגס מונה היום שני מיליון תושבים נכון שהמחירים ירו אבל יש היום המון קונים חדשים. ואין שכונות שנראות כרוח רפאים. יש פה חיים נוחים עם שכונות שמביישות אתעפר שמריהו וסביון רמת טיפוח שבעוד 100 שנים לא תהיה בישראל. רקהיום ווגאס נבחרה למקום הכי קולסט באמריקה .במגזין היוקרתי פורבס. וגם היום אפשר למצוא עבודחת ויש צמיחה אומנם איטית . והדבר הכי כדאי הוא לקנות היום נדלן' בווגאס . כי בעוד כמה שנים החגיגה תחזור על עצמה ויותר גדולה.
eric , las vegas  |  10.08.10
לכל התגובות