אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות ירי הטילים על אילת והמשט - ארה"ב הוציאה אזהרת מסע לישראל צילום: צביקה טישלר

בעקבות ירי הטילים על אילת והמשט - ארה"ב הוציאה אזהרת מסע לישראל

מחלקת המדינה האמריקאית ממליצה: לברר מיקום המקלט באילת, להימנע מביקור בירושלים בימים הקדושים ולא לשהות במקומות הומים

06.08.2010, 14:33 | יסמין גיל

מה המשותף למאוריטניה, מאלי, פקיסטן, אוזבקיסטן וישראל? בכולם מומלץ לאזרחים אמריקאים שלא לבקר או במקרה הטוב יותר, לבקר אבל להיזהר. אתמול פרסמה מחלקת המדינה האמריקאית אזהרת מסע לאזרחיה בכל הקשור לביקורים בישראל, בגדה המערבית וברצועת עזה: לגבי שני האזורים הראשונים מומלץ "להיות ערניים לסיכונים ביטחוניים", ואילו בעזה מומלץ להימנע לגמרי מביקור. זאת, כפי הנראה, בהמשך לירי הטילים על אזור אילת, המתיחות בצפון, ירי הטילים על אשקלון ואירועי המשט.

אגב, ארה"ב היא מדינת היעד המובילה לא רק בתנועת ישראלים לחו"ל, אלא גם בתנועת מבקרים נכנסים לישראל. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, כחמישית מתוך 2.7 מיליון כניסות המבקרים לישראל ב-2009, היו מארה"ב.

ההמלצה להימנע מביקורים בעזה מופנית לכלל האזרחים האמריקאים, לרבות עיתונאים ונציגי סיוע. בהודעת הממשל האמריקאי נכתב כי הגישה של צוות הקונסוליה האמריקאית לסייע באזור זה, מוגבלת: "צה"ל שולט באדיקות בכל נקודות המעבר בין ישראל ורצועת עזה וסגר את הגבולות", נכתב בהודעה, "האווירה הביטחונית בעזה ובגבולותיה, כולל בגבול עם מצרים וברצועת החוף, היא מסוכנת ובלתי יציבה. ניסיונות קודמים להיכנס לעזה דרך הים, נעצרו על ידי חיל הים הישראלי וגרמו לפציעות ולמוות, למעצר ולגירוש של אזרחים אמריקאים".

העיר העתיקה בירושלים. רק באור יום, צילום: אלכס קולומויסקי העיר העתיקה בירושלים. רק באור יום | צילום: אלכס קולומויסקי העיר העתיקה בירושלים. רק באור יום, צילום: אלכס קולומויסקי

עוד מציינים בהודעה, כי "לאחרונה נורו טילים על אזור אילת ועקבה", ולכן לאזרחים האמריקאים שנמצאים באילת ובדרום ישראל מומלץ לברר את המיקום הקרוב של מקלט. "בעבר טילים נורו מעזה למרחק של מעבר ל-40 ק"מ, ונחתו ביבנה ובגדרה, כמו גם בבאר שבע".

"לעמוד על המשמר בירושלים"

המלצות יש גם לגבי ירושלים: "לעמוד על המשמר בעת ביקור בעיר, בעיקר באזורים המסחריים במערב ובמרכז ירושלים. ייתכנו מחאות ספונטניות או מתוכננות בעיר העתיקה, בעיקר לאחר תפילות יום השישי. כמה מהמחאות הללו הובילו לעימותים אלימים. על המטיילים לנקוט במשנה זהירות באתרים דתיים בימים הקדושים: שישי, שבת וראשון. מחאות יכולות להתעורר גם במזרח ירושלים". עובדי מדינה אמריקאים מורשים לבקר בעיר העתיקה באור יום בלבד, למעט בימי שישי בין 11:00 בבוקר ל-14:00.

"הרשויות הישראליות מודאגות מהאיומים המתמשכים של התקפות טרור", נכתב עוד בהודעה, "על האזרחים האמריקאים מומלץ לנקוט משנה זהירות סביב מסעדות, בתי קפה, מועדוני לילה וקניונים - בעיקר בשעות השיא. רצוי להימנע מאזורים הומים ומנסיעה באוטובוס". גם מבנים בעלי זיקה אמריקאית, כמו השגרירות האמריקאית בתל אביב והקונסוליה בירושלים, נחשבים, כך על פי ההודעה, כבעלי פוטנציאל לסיכון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
אזהרה המחירים גם יקרים באילת
זה יותר מסוכן מהמשט לכו תזמינו סו"פש במלון באילת כולל טיסה לפני שאתם מזמינים קחו ערבות בנקאית אחרת לא תעמדו בהחזר מטורף מה שקורה באילת אנשים לאצ רואים לא מרגישים בכיס מחירים מרקיעי שחקים של בתי מלון טיסות במחירים מטורפים לאן הם רוצים להגיע?
אילן , תל אביב  |  07.08.10
לכל התגובות