אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל HP התפטר בעקבות האשמות בהטרדה מינית צילום: בלומברג

מנכ"ל HP התפטר בעקבות האשמות בהטרדה מינית

חקירת החברה העלתה כי מארק הרד ניהל מערכת יחסים עם קבלנית חיצונית, שקיבלה תשלומים בלתי הולמים מ-HP; המניה צנחה ב-9.7% לאחר פרסום ההודעה

06.08.2010, 23:31 | סוכנויות הידיעות

מנכ"ל HP, מארק הרד, הודיע היום (ו') על פרישה מתפקידו בעקבות חקירה שהעלתה כי ניהל מערכת יחסים אישית עם קבלנית חיצונית, שקיבלה תשלומים בלתי הולמים רבים מהחברה. לפי גורם המקורב לנושא, הרד הגיש קבלות על הוצאות בסך 1,000 עד 20 אלף דולר במשך שנתיים, כולל ארוחות ונסיעות, שהיו צריכות להיות אישיות ולא קשורות לעסקים. אותו גורם אמר כי המנכ"ל היוצא, נשוי ואב לשני ילדים, מתכוון להחזיר לחברה את הסכומים שקיבל ממנה עבור הוצאות אלה.

הרד אמר בהודעת החברה כי ההתפטרות קשה עבורו, אחרי שעבד חמש שנים בחברה. הוא ציין כי הוא בחר בצעד כדי להעניק לחברה שקט תעשייתי "ומכיוון שבעקבות ההאשמות אני לא יכול להתרכז בעבודה במלוא המרץ". הוא הכחיש את האשמות נגדו. סמנכ"לית הכספים, קאתי לסג'ק (51), תכהן כמנכ"לית זמנית בעקבות עזיבתו של הרד. מניות החברה צנחו ב-9.7% במסחר המאוחר לאחר ההודעה.

HP יזמה את החקירה בעניין ב-29 ביוני לאחר שהאישה הגישה תלונה על הטרדה מינית. האישה, ש-HP סירבה להסגיר את זהותה, עבדה בתחום השיווק במשך שנתיים. החקירה העלתה כי מדובר בהפרות של ההתנהגות העסקית ההולמת בחברה, ולא התגלתה הפרה של המדיניות בתחום ההטרדה המינית. לפי היועץ המשפט, מייקל הולסטון, הרד "הפגין מחסור רציני בכושר שיפוט, באופן שחתר תחת אמינותו ופגע ביעילות הנהגתו את HP".

בעקבות העזיבה, HP, יצרנית המחשבים האישיים והמדפסות הגדולה בעולם, מחפשת מנכ"ל ויו"ר חדש, לאחר יותר מחמש שנים תחת ניהולו של הרד. במשך כהונתו החברה תפסה את מקומה של דל וחזרה להוביל בשוק המחשבים האישיים, וכן התרחבה לתחומים חדשים בעזרת רכישות. שווי השוק של החברה עלה ב-44.6 מיליארד דולר ל-108.1 מיליארד דולר מאז שהרד נטל ליד את מושכות הניהול.

"אין ספק שהוא היה מנהיג משמעותי ובעל חזון בארגון מחדש של החברה", אמר ג'פרי פידקרו, אנליסט מניו יורק. "מדובר בהפסד משמעותי לחברה במונחי פעילות". בשבועות האחרונים ניהל הרד משא ומתן על חוזה חדש ל-3 שנים בשווי של כ-100 מיליון דולר. במקום זאת, הוא יקבל פיצויים בסך 12.2 מיליון דולר וכמעט 350 אלף מניות של החברה בשווי של כ-16 מיליון דולר לפי מחיר הסגירה אתמול. החברה גם האריכה את תקופת מימוש האופציות לרכישת עד 775 אלף מניות HP.

 

בתוך כך, החברה פירסמה את התוצאות המקדמיות לרבעון השלישי של 2010. הרווח למניה צפוי לעמוד על 75 סנט ו-1.08 דולר בנון-גאפ. לרבעון הרביעי צופה החברה הכנסות של 32.5-32.7 מיליארד דולר ורווח של 1.03-1.05 דולר למניה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות