אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טיסה נעימה: מערכות הבידור במטוסים

טיסה נעימה: מערכות הבידור במטוסים

סרט מוצלח במסך האישי אמנם לא יביא אתכם מהר יותר ליעד, אבל הוא עשוי להנעים את השהות בדרך אליו. הצצה לסל התרבות בטיסה הבאה שלכם

09.08.2010, 10:29 | יסמין גיל

מי שלא עובד, ישן או קורא במהלך הטיסה, ודאי מזפזפ במערכת הבידור האישית שבמטוס, כדי להעביר זמן עד לנחיתה. "כלכליסט" ממפה את מערכות הבידור שמציעות שבע מחברות התעופה הטסות מישראל.

אל על

במטוסי הבואינג 777 ו־747 של החברה, הפועלים בין היתר בקווים לניו יורק, הונג קונג, פריז ולונדון, מוצעים מסכים אישיים בכל המחלקות, רק חלקם מסכי מגע. במטוסי הבואינג 737, 757, ו־767 יש מסך מרכזי. בכמה יעדים יכולים נוסעי מחלקת העסקים להזמין מערכת בידור אישי ניידת (בתוספת של 10–15 דולר).

ואיך בוחרים סרטים וסדרות? לדברי סמנכ"ל השירות באל על דוד מימון: "אנו מנסים לקלוע לטעם הקהל וגם מעודדים הקרנת סרטים ישראליים. בחופשות אנו מתגברים את כמות הסרטים לילדים". לדבריו, חברת אטלס היא המספקת סרטים לכ־40% מחברות התעופה בעולם, כחודש־חודשיים אחרי שהם יורדים מהאקרנים.

אל על. מוקרן כעת: הסרט "שרק לנצח" (ממבחר של 6-26 סרטים) אל על. מוקרן כעת: הסרט "שרק לנצח" (ממבחר של 6-26 סרטים) אל על. מוקרן כעת: הסרט "שרק לנצח" (ממבחר של 6-26 סרטים)

סרטים: 6–26 (בהתאם למטוס ולמחלקה), ובהם "שרק לנצח", "פראי ועצבני" ו"איירון מן 2" .

 

תוכניות טלוויזיה: 3–45 (בהתאם למטוס ולמחלקה), ובהן "רמזור", "מועדון לילה", "עבודה ערבית", "הסופרנוס", "רוק 30", "הפמליה", "המשרד", וכן חדשות ערוץ 2.

 

ערוצי מוזיקה: 8–50 (בהתאם למטוס), ובהם להיטים ישראליים, מוזיקת עולם, מצעד העשור של גלגל"צ, ספרי אודיו למבוגרים ולילדים, אולדיז, מזרחי ולהיטים יהודיים. משחקים: 10, ובהם טטריס, שש בש, באולינג וסנוקר.

 

בריטיש איירווייס

החברה מפעילה 14 טיסות שבועיות לכל כיוון בקו תל אביב־לונדון, ומציעה מסכי מגע אישיים בכל טיסותיה ובכל המחלקות בקו, אולם רק בחלק מהטיסות הנוסעים יכולים להשהות את הצפייה בסרט ולהריצו קדימה או אחורה. נוסעי המחלקה הראשונה יכולים ליצור פלייליסט אישי מהשירים שבערוצי המוזיקה.

סרטים: כ־50 (בהתאם למחלקה), ובהם סרטים חדשים כמו "אליס בארץ הפלאות", שוברי קופות כמו "האביר האפל", קלאסיקות כמו "חומות של תקווה" ו"מצחיקונת" וסרטי ילדים כמו "צעצוע של סיפור".

תוכניות טלוויזיה: 52 (בהתאם למחלקה), ובהן "מד מן", "Glee", "איך פגשתי את אמא" ו"90210".

ערוצי מוזיקה: 18 ערוצי רדיו ו־12 ערוצי מוזיקה, ובהם ערוץ ה־BBC, ערוץ המוקדש לרוק כבד בריטי והופעות סטנד־אפ. ישנו גם ערוץ ספרי אודיו, שבו אפשר להקשיב לספרים כמו "הרוח בערבי הנחל" ו"המרגל שחזר מן הכפור". משחקים: 20, ובהם משחקים אינטראקטיביים כמו "מי רוצה להיות מיליונר", פוקר ומיני גולף.

קונטיננטל

החברה מפעילה 14 טיסות שבועיות לכיוון בקו תל אביב־ניו יורק, ומציגה את אחת ממערכות הבידור המגוונות ביותר. בכל המחלקות יש מסכי מגע אישיים, שבהם אפשר להשהות את הצפייה ולהריץ את התוכנית קדימה או אחורה. חלק מהסרטים מתורגמים לעברית.

קונטיננטל. מוקרנת כעת: הסדרה "רוק 30" (ממבחר של כ-300 סדרות) קונטיננטל. מוקרנת כעת: הסדרה "רוק 30" (ממבחר של כ-300 סדרות) קונטיננטל. מוקרנת כעת: הסדרה "רוק 30" (ממבחר של כ-300 סדרות)

 

סרטים: כ־250 - חדשים כמו "התנגשות הטיטאנים", "אליס בארץ הפלאות" ו"דייט לילי", וקלאסיקות כמו "חשמלית ושמה תשוקה", "האזרח קיין" ו"הסנדק".

תוכניות טלוויזיה: כ־300, ובהן "רוק 30", "המשרד", "האחות ג'קי", "קליפורניקיישן" ו"שושלת טיודור".

ערוצי מוזיקה: כ־20 ערוצים כמו קאנטרי, ג'אז, מחזות זמר ואופרה, וכ־3,000 אלבומים. משחקים: כ־25, כולל שחמט, סוליטר וכן לימוד מילים בסיסיות במגוון שפות מבית ברליץ.

לופטהנזה

 

החברה מפעילה 19 טיסות שבועיות לכל כיוון בקווים מתל אביב לפרנקפורט ולמינכן, ב־12 מהן מוצע מסך אישי בכל המחלקות. במחלקת העסקים יש שלט. במחלקת התיירים במטוס מדגם 747-400 יש מסכים מרכזיים, לפחות עד שדרוג המערכת במטוס ב־2011. בחלק מהסרטים יש תרגום לעברית.

לופטהנזה. מוקרנת כעת: הסדרה "עקרות בית נואשות" (ממבחר של 25-35 סדרות) לופטהנזה. מוקרנת כעת: הסדרה "עקרות בית נואשות" (ממבחר של 25-35 סדרות) לופטהנזה. מוקרנת כעת: הסדרה "עקרות בית נואשות" (ממבחר של 25-35 סדרות)

סרטים: במסכים המרכזיים יש סרט אחד בכל טיסה. במסכים האישיים מוצעים 18–30 סרטים (בהתאם למטוס ולמחלקה), בהם "אליס בארץ הפלאות", "דייט לילי" ו"איירון מן 2", וכן קולנוע גרמני והודי, סרטים של דיסני וסרטי תעודה.

תוכניות טלוויזיה: 25–35 (בהתאם למטוס ולמחלקה), ובהן "האשה הטובה", "עקרות בית נואשות", "רוק 30", "המנטליסט", "שני גברים וחצי" וסדרות תעודה, למשל על תולדות הלגו, או ספיישל רגעי השיא של הטניסאי רוג'ר פדרר.

ערוצי מוזיקה: 10 ערוצים: מוזיקת עולם, בלדות, אופרה, מוזיקה יפנית, הודית, אפריקאית וקלאסית, 30 ערוצי רדיו ו־100 אלבומים לבחירה. משחקים: 6–8, ובהם לימוד מילים בסיסיות במגוון שפות מבית ברליץ ותוכנית אודיו לשיפור יכולת המשא ומתן.

אייר ברלין

בחברה, שמפעילה תשע טיסות שבועיות בכל כיוון בקווים מתל אביב לברלין, לקלן, למינכן ולדיסלדורף, מסך מרכזי במחלקת תיירים ואישי בעסקים, ומבחר הסרטים קטן יחסית.

אייר ברלין. מוקרן כעת: הסרט "הזדמנות שנייה" (ממבחר של 1-4 סרטים) אייר ברלין. מוקרן כעת: הסרט "הזדמנות שנייה" (ממבחר של 1-4 סרטים) אייר ברלין. מוקרן כעת: הסרט "הזדמנות שנייה" (ממבחר של 1-4 סרטים)

 

סרטים: סרט אחד במחלקת תיירים וארבעה סרטים במחלקת עסקים, בהם "ולנטיין דיי" ו"הזדמנות שנייה".

תוכניות טלוויזיה: פרק או שניים במחלקת תיירים וארבעה במחלקת עסקים, של "שני גברים וחצי" ו"מיסטר בין".

ערוצי מוזיקה: כ־14, ובהם ג'אז, קאנטרי ורוק קלאסי. משחקים: אין.

דלתא

החברה מפעילה 14 טיסות שבועיות לכל כיוון בקווים מתל אביב לאטלנטה ולניו יורק, ובכל המחלקות מוצעים מסכי מגע אישיים. בחלק מהסרטים והסדרות יש תרגום לעברית. הנתונים הבאים מתייחסים לקו לאטלנטה.

דלתא. משוחק כעת: ביגו דלתא. משוחק כעת: ביגו'לד (מתוך מבחר של כ-12 משחקים) דלתא. משוחק כעת: ביגו

 

סרטים: 35, ובהם "תחליקי", "אינוויקטוס".

תוכניות טלוויזיה: יותר מ־100, ובהן "בטיפול" (הגרסה האמריקאית), "הפסיפיק", "Hung", סרטים מצוירים, ערוץ האוכל, CNN ו־NBC.

ערוצי מוזיקה: כ־20, ובהם קאנטרי, רוק קלאסי, פופ, אוספים של צ'ט בייקר וערוצי רדיו. משחקים: 12, ובהם פוקר, סוליטר, ביג'ולד וזומה.

יו.אס איירווייס

החברה מפעילה שבע טיסות שבועיות לכל כיוון בקו תל אביב־פילדלפיה. בכל המחלקות יש מסכי מגע אישיים. ברוב הסרטים והסדרות יש תרגום לעברית.

סרטים: 25, ובהם "צעצוע של סיפור 3", "צוות לעניין"', "סקס והעיר הגדולה 2"' ו"כשהעולם עמד מלכת"'.

תוכניות טלוויזיה: 10 ערוצים, בהם דיסקברי, ערוץ E!, ערוץ ההיסטוריה וסדרות כמו "שארק" ו"האשה הטובה".

ערוצי מוזיקה: 30 ערוצים, שמציעים, למשל, מוזיקה קלאסית, ג'אז ולהיטים ועוד 50 אלבומים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות