אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברפול דורשת מהמתעניינות להוכיח יכולות כלכליות צילום: אי אף פי

ליברפול דורשת מהמתעניינות להוכיח יכולות כלכליות

כל גורם יצטרך לשלם את חובה של הקבוצה - 237 מיליון ליש"ט - לרויאל בנק אוף סקוטלנד. בנוסף, ייאלץ להשקיע סכום לא ידוע כדי להעביר את המועדון מאנפילד לאצטדיון חדש

10.08.2010, 14:06 | סוכנויות הידיעות

ראשי ליברפול דורשים מהקבוצות שהגישו הצעה על המועדון להוכיח את היכולות הכספיות שלהן לעמוד בתשלומים ובהשקעות שמצריכה הקבוצה עם 18 תארי אליפות אנגליה וחמישה גביעי אירופה.

ישנן כעת ארבעה גורמים שהגישו הצעות עבור המועדון.

כל גורם יצטרך לשלם חוב של ליברפול (237 מיליון ליש"ט) לרויאל בנק אוף סקוטלנד. בנוסף, ייאלץ להשקיע סכום לא ידוע כדי להעביר את המועדון מאנפילד בן ה-126 לאצטדיון חדש. הדירקטוריון שדן בהצעות מעוניין גם שכל מתעניין במועדון ייתן ערובות לכך שירכוש שחקנים ויחזק את הסגל של המנג'ר רוי הודג'סון.

ג'ורג' ג'ילט וטום היקס, הבעלים, הם חלק מקבוצה של חמישה אנשים שיחליטו למי למכור את המועדון. מרטין ברוטון היו"ר, כריסטיאן פרסלואו המנכ"ל ואיאן איירה המנהל המסחרי הם האנשים הנוספים שישפיעו למי יימכר המועדון.

היקס וג'ילט רכשו את המועדון ב-218 מיליון ליש"ט והשקיעו כ-144 מיליון ליש"ט נוספים. כיום קבוצת האם של המועדון (Kop Football) בחובות של 351.5 מיליון ליש"ט.

קרן ההון שבסיסה בניו יורק - Rhone Group LLC – משפחת אל חאריפי מכוויית, קונצרןQSL מהונג קונג בתמיכת ממשלת סין, ויחיא קאדירי, מיליארדר סורי, במשא ומתן על הקבוצה. קבוצת סאהרה ההודית ציינה כי אינה מעונייינת בליברפול.

מחר צפויה להתקבל החלטה ראשונית לגבי הקבוצות שאיתן יש להמשיך את המשא ומתן. ההצעה הפיייבורטית היא זו של הסינים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות