אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסת אישרה: 30 מיליון שקל יועברו לנפגעי הקפאת הבנייה בשטחים צילום: יריב כץ

הכנסת אישרה: 30 מיליון שקל יועברו לנפגעי הקפאת הבנייה בשטחים

התקציב יועבר לוועדת התובענות למען נפגעי הקפאת הבנייה שמעבר לקו הירוק. יו"ר ועדת הכספים משה גפני: "מקווה שהכספים יועברו במהרה"

10.08.2010, 14:30 | שי פאוזנר

ועדת הכספים אישרה העברות תקציביות לטובת משרדי הממשלה, ביניהן אושר תקציב של 30 מליון שקל לוועדת התובענות למען נפגעי הקפאת הבנייה שמעבר לקו הירוק. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ הרב משה גפני אמר בדיון כי זהו הסכום הראשוני שמועבר למען הנפגעים והוא מקווה כי הכספים שאושרו, יועברו מהר ככל הניתן לטובת אלו שנפגעו כתוצאה מהקפאת הבנייה.

לשכת השמאים: "הקפאת הבנייה תגרום לעליות מחירים בקו הירוק" טוענת: החלטת רה"מ עשויה להוביל לעליות מחירים של עד 10% ביישובים של משדרגי דיור הסמוכים לקו הירוק, ולעליות מחירים גם בערים כמו נצרת עילית ועפולה אורי חודי, 19 תגובותלכתבה המלאה

יצוין כי בעבר דרש יו"ר ועדת הכספים ממשרד הביטחון לפרסם פומבית את הקריטריונים שנקבעו לפיצויי הנפגעים מהקפאת הבנייה, ואכן הקריטריונים פורסמו בעיתונות ועל פיהם יחולקו הפיצויים.

ועדת התובענות החלה לפעול תחת משרד הביטחון בעקבות צו של אלוף פיקוד מרכז שניתן במאי 2009, בו נקבע מנגנון פיצוי. הצו פורסם לאחר שהממשלה החליטה על הקפאת הבנייה במסגרת הבנותיה עם הממשל האמריקאי.

קבלנים ויזמים שפעלו מעבר לקו הירוק פנו אל הוועדה ונתקלו בחוסר יכולת שלה לפעול בשל מחסור בתקציבים. בין השאר, הפנייה הבולטת בעניין זה היתה של חברת "נאות הפסגה מודיעין עילית", הדורשת מהמדינה 18 מיליון שקל כפיצוי על הקפאת הבנייה במודיעין עילית. החברה מעריכה כי הנזקים העתידיים שנגרמים לה עשויים להגיע לכדי מאות מיליוני שקלים ונציגיה מסרו בשיחות עם "כלכליסט" באפריל האחרון, כי "המדינה אחראית על הנזקים שנגרמו לנו ועל כן עליה לפצות את החברה בגין מחדליה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות