אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לארי אליסון: "הדירקטוריון של HP פחדן"

לארי אליסון: "הדירקטוריון של HP פחדן"

מייסד אורקל לניו יורק טיימס: "הם חיפשו קש להיאחז בו ומצאו טעויות בדו"ח הוצאות האוכל והנסיעות שהרד לא מילא בעצמו; החלטה גרועה שמזכירה את מה שהאידיוטים באפל עשו לג'ובס וכמעט הרסו את החברה"

10.08.2010, 20:06 | סוכנויות הידיעות

מארק הרד, הבוס של HP שהפך לאישיות מוקצה וסיים את תפקידו ביום שישי האחרון בעקבות תלונה על הטרדה מינית, מקבל היום תמיכה בלתי צפוייה מטייקון התוכנה שייסד את אורקל - לארי אליסון. האחרון יצא נגד HP בגין הטיפול "הפחדני" שלה בפרשה.

אליסון המוערך מאוד בעמק הסיליקון, האיש השלישי בעושרו בארה"ב, שלח מייל לניו יורק טיימס בו הוא תומך בחברו והפרטנר שלו למשחקי טניס.

"דירקטוריון HP קיבל את ההחלטה האישית הגרועה ביותר מאחר שהאידיוטים בהנהלת אפל פיטרו את סטיב ג'ובס לפני הרבה שנים", כתב אליסון. "ההחלטה הזו כמעט הרסה את אפל וזה היה קורה אם סטיב לא היה חוזר ומציל אותם".

בדרמה שטילטלה את עולם העסקים האמריקאי, הרד עזב את ניהול HP בחטף בשבוע שעבר לאחר חקירה בנוגע ליחסיו עם השחקנית לשעבר ג'ודי פישר שפוטרה בידי החברה מתפקידה כיועצת שיווק שהופיעה בכנסים.

פישר האשימה את הבוס של HP בהטרדה מינית. אף שדירקטוריון החברה לא מצא הפרה של מדיניות ההטרדות המיניות של החברה, הרד הואשם בהוצאות לא נאותות בהיקף של 20 אלף דולר לארוחות, נסיעות ועמלה לשחקנית בת ה-50 ששיחקה בעבר בסרטי פורנוגרפיה כמו אובססיה אינטימית ו"בודי אוף אינפלואנס".

חבריו של הרד טוענים, כי הוא טופל בחומרה יתרה בידי הדירקטוריון שחושש מסקנדל. אליסון כתב עוד, כי "באובדן של הרד, הנהלת HP כשלה לפעול לטובת האינטרס של עובדי החברה, בעלי המניות, הלקוחות והשותפים".

לטענתו, הרד שרת את החברה בצורה מבריקה בחמש השנים האחרונות והשיב לה את הגדולה שלה לאחר רשימה ארוכה של מנהלים. אליסון ציין במיוחד את העובדה שההנהלה נתנה פומבי להאשמה לא מוכחת של הטרדה מינית נגד הרד, והוסיף שההחלטה נפלה ברוב של 6 מול 4.

"פרסום של טענה להטרדה מינית שקרית אינה התנהלות תקינה לפי כללי הממשל התאגידי; מדובר בפחדנות תאגידית", כתב אליסון, שציין את ההפסד לבעלי המניות המסתכם עד כה ב-10 מיליארד דולר. "6 הדירקטורים גרמו ל-HP להפסד של מנהל שהינו כמעט ללא תחליף".

אתמול פורסם, כי טעות של חישוב העסקאות במסחר המאוחר גרמה לשער סגירה שגוי במסחר הרגיל ביום שישי. היום המניה נסחרת בעליה קלה.

לדבריו, לא אמינה ההאשמה של הרד בהוצאות לא נאותות: "מארק הרד, כמו רוב המנהלים, לא ממלא בעצמו את דו"ח ההוצאות שלו כך שאפילו אם היו טעויות, מארק לא עשה אותן. מה שטענת ההונאה בהוצאות מגלה הוא שדירקטוריון HP חיפש נואשות קש להיאחז בו וטעויות זניחות בדו"ח ההוצאות הובילו לאובדן של אחד מהמנהיגים המוערכים והמובילים בעמק הסיליקון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות