אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון - בעלי המניות הכריעו: יעקב פרי יישאר יו"ר מגל צילום: עמית שעל

פרסום ראשון - בעלי המניות הכריעו: יעקב פרי יישאר יו"ר מגל

פרי: "האירועים האחרונים גרמו נזק וחוסר שקט. לכשיחזור השקט והחברה תתייצב מחדש, אמליץ בפני מועצת המנהלים לשקול שינויים בהרכבה"

12.08.2010, 10:26 | שניר הנדלר

יעקב פרי יישאר יו"ר מגל. כך עולה מאסיפת בעלי המניות של החברה המתקיימת היום (ה'). בעלי המניות בחרו להמשיך את כהונתם של הדירקטורים בחברה בהובלת פרי. כמו כן בחרו בעלי המניות להיענות להצעתו של נתן קירש להנפקת זכויות והלוואת גישור מצידו לחברה.

להדחת הדירקטוריון התנגדו 4.6 מליון מניות, ובעד הצביעו 3 מיליון מניות. להצעתו של קירש הצביעו בעד 3.9 מיליון מניות ונגד 3.6 מיליון מניות. מימוש הצעתו של קירש יוביל לדילול בעלי המניות הקיימים, ועל כן עבר ברוב דחוק יותר.

יעקב פרי לא השתתף בישיבה.

קירש רכש לפני כשלושים שנה את השליטה במגל מידי התעשייה האווירית ומיד צירף את קובי אבן עזרא כמשקיע משמעותי בחברה שמונה גם לתפקיד יו"ר מגל עד פרישתו לפני שנתיים בהגיעו לגיל 75. ביולי 2008 אישר דירקטוריון מגל את מינויו של פרי לתפקיד יו"ר החברה - כאשר קבוצת משקיעים בראשות יואב שטרן (אותו הדיח פרי לפני יותר משנה מתפקידו כמנכ"ל מגל) ביקשה כעת את הדחתו מאסיפת בעלי המניות

פרי: "אנו נזדקק להמשך התמיכה מבעלי המניות"

לאחר האסיפה פירסם פרי הודעה בה ציין כי "אני מצוי בלב העשייה הציבורית עשורים רבים. הגעתי למגל על מנת לסייע לחברה, לעובדיה ולכל בעלי המניות שלה, להוביל את החברה להישגים בימים קשים של אי ודאות רבה בכלכלה העולמית. יחד עם חברי הדירקטוריון, הנהלת החברה ועובדיה, אנו משקיעים מאמצים רבים על מנת לייצג את החברה ולאפשר לה לבצע שינוי כיוון חיובי להבראתה העסקית.

"חברת מגל היא חברה טובה עם אנשים טובים. היא זקוקה לשקט תעשייתי, לאמון מצד כלל בעלי המניות שלה ולאווירה שלווה ובונה של יצירה ויזמות עסקית. האירועים האחרונים גרמו נזק וחוסר שקט בקרב עובדי החברה ומנהליה.

"עתיד החברה מצוי בידי מועצת המנהלים, הנהלת החברה ועובדיה. אנו נזדקק להמשך התמיכה מבעלי המניות. תפקידי בחודשים הקרובים יהיה לייצב את החברה מחדש ולהכינה לקראת הבאות, לרבות חיפוש הזדמנויות עסקיות כדי להעלות את ערך החברה לבעלי המניות. לכשיחזור השקט והחברה תתייצב מחדש, כפי שראוי לה ולעובדיה, אמליץ בפני מועצת המנהלים לשקול שינויים בהרכבה, כאלו שיועילו לקידום מואץ של עסקי מגל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה