אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק יוצאת נגד הסכם גוגל-ורייזון צילום: איי אף פי

פייסבוק יוצאת נגד הסכם גוגל-ורייזון

הנהלת הרשת החברתית מצטרפת לביקורת על ההסכם בין חברת האינטרנט וספקית התשתיות, אשר יסיר את הפיקוח מעל ספקי האינטרנט הסלולרית ויפגע בניטרליות הרשת

12.08.2010, 15:25 | אבנר קשתן
תמיכה ברשת חופשית, או מתקפה על יריבה עסקית? פייסבוק פרסמה אתמול (ד') מכתב ובו היא מתנגדת להצהרה המשותפת של גוגל וספקית התקשורת האמריקאית ורייזון הקוראת לצמצום הפיקוח על האינטרנט הסלולרי, כך מדווח אתר InformationWeek.

על המכתב חתום דובר פייסבוק אנדרו נויס, ולדבריו החברה תומכת בשימור עקרונות ניטרליות הרשת לתעבורה סלולרית, כמו גם קווית. "יש לשמור על רשת הפתוחה לכל מי שרוצה לחדש ולהמציא, ולא רק לשחקניות גדולות ועשירות. רק כך יתאפשר שוק חופשי ותחרותי של רעיונות, אשר ייתנו לצרכן את השליטה בשירותים שהוא צורך", אמר נויס.

פייסבוק מצטרפת בזאת לשורה של יזמים, עיתונאים ובלוגרים, אשר מבקרים את ההצהרה של גוגל וורייזון וטוענים כי היא באה להגן על האינטרסים של החברות, ולא על אלה של הגולשים, בכך שהיא מאפשרת לספקיות התשתית לגבות תשלום בעבור תיעדוף של אתרים מסוימים, יוזמה שתתן לאתרים גדולים, ביניהם גוגל וגם פייסבוק, יתרון על אתרי תוכן קטנים. פרשנים אחרים תמכו בהצהרה, בטענה ששוק השירותים הסלולריים עודו צעיר, ורגולציה הדוקה תפגע ביכולתן של המפעילות להציע שירותים חדשניים כמו שידורי טלוויזיה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות