אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היכונו לעליות מחירים: השטפונות בפקיסטן גרמו נזק של 2.9 מיליארד דולר לחקלאות צילום: בלומברג

היכונו לעליות מחירים: השטפונות בפקיסטן גרמו נזק של 2.9 מיליארד דולר לחקלאות

ההצפות הקטלניות בפקיסטן פגעו ביותר מ-4 מיליון דונם של שדות של קני סוכר, כותנה, חיטה ואורז. מחירי החיטה והסוכר כבר עולים בבורסות הסחורות

13.08.2010, 14:20 | בלומברג

נזק חקלאי עצום בפקיסטן בעקרות ההצפות הקטלניות. לפי נתונים שהתקבלו היום (ו'), ההצפות בפקיסטן פגעו ביותר מ-4 מיליון דונם של שדות של קני סוכר, כותנה ואורז וגרמו לנזק חקלאי בשווי 250 מיליארד רופי (2.9 מיליארד דולר).

מי ההצפות השמידו 2.8 מיליון דונם של כותנה ו-800 אלף דונם של אורז וקני סוכר. כך מסר מוחמד איברהים מוגהול, יו"ר איגוד חקלאים מקומי. הוא אף ציין כי הגשמים גם גרמו להרס של 500 אלף טונה חיטה, כמיליון דונם של מספוא ולמותם של 100 אלף חיות משק.

מחירי החיטה עלו בבורסת הסחורות בשיקגו לאחר חמישה ימים של ירידות, והסוכר עלה בניו יורק ובלונדון על רקע ספקולציות שההפסדים הכבדים יגרמו למדינה השישית המאוכלסת ביותר בעולם לייבא את מוצרי היסוד. בכירים בפקיסטן ביקשו משלוחים דחופים של מזון, מחסה ותרופות עבור 14 מיליון התושבים שנפגעו מהאסון שנמשך כבר שלושה שבועות וגרם למותם של 1,600 אנשים.

"עשרות מחוזות הוצפו לגמרי, פירוש הדבר שהייבול נפגע, עתודות מזון נהרסו והאדמה נהרסה", מסבירה מריה קוסיסטו, אנליסטית בחברת הייעוץ יוראסיה בלונדון. "ההצפות הללו גרמו לנזק ניכר לחקלאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות