אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדענים גמלאים נקראים ל'שירות מילואים' במתנ"סים צילום: אי פי אי

מדענים גמלאים נקראים ל'שירות מילואים' במתנ"סים

משרד המדע ישקיע 3 מיליון שקל במימון קורסים מדעיים לבני נוער במטרה להדביק אותם בחיידק המחקר. המרצים יהיו אך ורק פרופסורים בגמלאות

14.08.2010, 10:51 | תומר אביטל

בממשלה מעוניינים לטפח את פרופ' עדה יונת הבאה, ולשם כך הם מגייסים מדענים גמלאים.

משרד המדע והטכנולוגיה והמשרד לענייני גמלאים יוזמים בימים אלו פרויקט חדש שינסה לחשוף בני-נוער לעולמות המדע והטכנולוגיה.

משרד המדע יצא השבוע בקול קורא לקבלת הצעות לייסוד חוגים מדעיים, סדנאות וקורסים שיוקדשו לבני נוער בכיתות ז'-יב'. החוגים יכללו הרצאות, הדגמות וניסויים בתחומי המדע והטכנולוגיה השונים. בשונה מהרגיל, המשרד הגביל את מגישי ההצעות אך ורק לאזרחים ותיקים - פרופסורים בעלי תואר בתחום מדעי - במטרה שאלו ישמשו כמדריכים בקורסים. במשרד מאמינים שהם יצליחו להלהיב את בני הנוער וינחילו לצעירים את המורשת המדעית. כל חוג ימשך לפחות כ-3 חודשים ו-24 שעות מצטברות.

הקורסים יתקיימו מחוץ לשעות הלימודים, ובני הנוער ידרשו לשלם עבורם כ-50 שקל, סכום שמכונה במשרד המדע כ"דמי רצינות". הפרופסורים הוותיקים יזכו לכיסוי הוצאות ונסיעות, אך יקבלו רק סכום סמלי על זמנם ומרצם.

המשרדים הקצו למיזם כ-3 מיליון שקל, שישמשו למימון הפרויקטים השונים. פרויקט יחיד יזכה לכל היותר במימון בהיקף של כ-50,000 שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
חינוך זה לא בזאר טורקי
חינוך זה לא מילואים, שעושים בהתנדבות. על ההוראה מגיע לאנשים שכר מלא, וכמובן שאין שום הצדקה שפנסיונרים שאין להם גישה לילדים יעשו את העבודה הזאת. מי שמתאים לזה, וגם זקוק לשכר, הוא כמובן הקאדר הגדול של דוקטורנטים/ות צעירים שמתאימים לזה הרבה יותר. אבל מה לעשות כשהממשלה מתנערת מאחריותה לאזרחיה, ומתנהלת כמו קונה בבזאר שרק מנסה לחסוך עוד כמה גרושים, ולהשיג רייטינג ע"י שימוש בשמה של פרופ' יונת ודומיה
דמוקרט  |  15.08.10
3.
מנהיגות חובבנית
לממשלה יש את כל האמצעים הדרושים, לנהל מדיניות אחראית יעילה ומיומנת. בפועל המדינה מתנהלת באופן חובבני ביותר. כל בעיה קטנה שצצה, מסיתה את את הנושא מהעיקר וגורמת לממשלה להתעסק בקטנות. כך המנהיגות עסוקה כל העת בכבות שרפות וכל עתותיה נתונים, בדאגה למנוע את השרפה הבאה. עוסקים בתפל ומזניחים את העיקר, ניהול מדינה על כל גווניה. כך האזרח והמדינה יוצאים נפסדים. התוצאה עיוות בקבלת החלטות, המביא לידי כשלים בלתי הפיכים.
15.08.10