אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אשטרום נכנסת להשקעה בקיקה ישראל לפי שווי של 74.2 מיליון שקל

אשטרום נכנסת להשקעה בקיקה ישראל לפי שווי של 74.2 מיליון שקל

אשטרום דיווחה כי כעת אין לחברה המתכננת להציב תחרות לאיקאה פעילות מהותית בישראל, ולכן היא אינה מפרסמת נתונים כספיים של הפעילות

15.08.2010, 09:09 | גיל קליאן

רשת קיקה האוסטרית מתכננת להוות תחרות לאיקאה בישראל, אך בינתיים לא מציבה תחרות רצינית מבחינת שווי החברה. הבוקר (א') הודיעה אשטרום נכסיםעל כניסה לשותפות בזיכיון החברה בישראל - לאחר שהודיעה בעבר על ניהול מגעים לשם כך - בהשקעה המציבה לקיקה ישראל שווי של 74.2 מיליון שקל בלבד.

כמו כן, אשטרום דיווחה כי כעת אין לקיקה בישראל פעילות מהותית, ולכן היא אינה מפרסמת נתונים כספיים של הפעילות.

אשטרום תרכוש מידי איש העסקים סלומון בטיטו, זכיין רשת קיקה ישראל, 15% מהחברה תמורת כ-11 מיליון שקל (2.25 מיליון יורו). בכוונת אשטרום נכסים לממן את הרכישה ממקורותיה העצמאיים. ההשקעה תועמד לקיקה כהלוואת בעלים.

רשת קיקה הבינלאומית, הנמצאת בבעלות משפחת קוך האוסטרית, מפעילה באירופה 70 סניפים שכל אחד מהם משתרע על אלפי מטרים רבועים. הרשת, המתמחה בריהוט, באביזרים וטקסטיל לבית במחירים עממיים ובשיטת השירות העצמי, מציעה ללקוחותיה בכל חנות כ-25,000 מוצרים שונים בפריסת רחבה הכוללת מחלקות למוצרי ריהוט למטבחים, חדרי שינה, חדרי אירוח ואמבטיה, ריהוט נוער, כלי בית, ציוד מטבח, תאורה, פרקטים, שטיחים, מוצרי תינוקות ועוד.

בחודש ספטמבר 2009 הודיעה חברת אשטרום כי חתמה עם קיקה הסכם שלפיו תבנה בעבורה את החנות הראשונה בישראל, החנות תבנה על מתחם בבעלות אשטרום נכסים, בברכת חנון, שבדרום נתניה. לאחר השלמת הבניה תשכיר אשטרום נכסים את הנכס לקיקה לתקופה של 10 שנים עם אופציית הארכה תמורת דמי שכירות שנתיים שיסתכמו בשנה הראשונה בכ-13 מיליון שקל.

מוטי סלע, מנכ"ל אשטרום נכסים: "ההסכם עם קיקה נועד להרחיב פעילותינו בתחום הנדל"ן המניב, בשילוב הזדמנות עסקית אטרקטיבית מבחינתנו לכניסה לשוק הקמעונאי, שבו פועלת קיקה. אנו מאמינים כי קיקה תהפוך בישראל לשחקן מוביל בתחום הריהוט והאביזרים לבית וכי בדומה למקובל בחו"ל, יהפכו מתחמי קיקה בארץ, למוקד משיכה גם לחנויות נוספות, שיפתחו בסמוך כחלק מהמתחם עצמו וזאת במסגרת התפיסה הכוללת של קיקה בעולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות