אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנליסט סוגר רבעון חלש יחסית עם רווח נקי של 3 מיליון שקל צילום: בועז אופנהיים

אנליסט סוגר רבעון חלש יחסית עם רווח נקי של 3 מיליון שקל

בית ההשקעות ספג ירידת ערך בקרנות אך גילה התאוששות מרשימה בפתח הרבעון השלישי, עם גיוסים מרשימים בקופות הגמל

15.08.2010, 15:42 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות אנליסט שבבעלות אהוד שילוני ושמואל לב ותחת ניהולו של איציק שנידובסקי סוגר רבעון ראשון חלש יחסית לרבעון הקודם, בעיקר בשל החולשה בשוקי ההון. את הרבעון מסכם אנליסט עם רווח נקי של 3 מיליון שקל, ירידה של 83% לעמת הרבעון הקודם. עם זאת בהשוואה לרבעון מקביל קוצרת אנליסט זינוק של 193% ברווחיות התפעולית עם רווח תפעולי של 12.2 מיליון שקל.

עם זאת היקף הנכסים של אנליסט בקרנות הנאמנות ממשיך לחוות צמיחה חרף הירידות בשווקים. נכון לתחילת אוגוסט נרשמו בקרנות היקף נכסים של 2.36 מיליארד שקל. נכון לסוף יוני עמד היקף הנכסים על 2.25 מיליארד שקל, ירידה של 7.7% לעמת רבעון קודם, ירידה שהושפעה כמובן גם מהירידות בשווקים וגם מפדיונות. 

ההכנסות הסתכמו ברבעון ב-14.9 מיליון שקל, ירידה של 4% לעומת הרבעון הקודם ועלייה של 58% לעומת רבעון מקביל.

היקף הנכסים בקופות הגמל נפגע גם הוא בסוף הרבעון והסתכם ב-4.37 מיליארד שקל, ירידה של 2.6%, שנובעת בעיקרה מירידה בשווי הנכסים. לאחר תאריך המאזן ונכון להיום עלה היקף הנכסים והסתכם ב-4.5 מיליארד שקל.

ההכנסות מתחום הגמל ירדו ב-5% לעומת הרבעון הקודם והסתכמו ב-11.8 מיליון שקל. גם באפיק ניהול התיקים נרשמה ירידה בהכנסות שהסתכמו ב-733 אלף שקל, ירידה של 8% לעומת רבעון קודם.

בשורת ההוצאות נרשמה התייעלות עם ירידה של 4% לעומת רבעון קודם. בעלי השליטה ויתרו על 45% משכרם לרבות המענק לו הם זכאים בהיקף חיסכון של 1.1 מיליון שקל לשנה לחברה.

גם תיק הנוסטרו של אנליסט חווה חולשה לנוכח החולשה בשווקים. ברבעון הנוכחי נרשם הפסד של 4.8 מיליון שקל מתיק זה לעמת רווח של 9.8 מיליון שקל ברבעון קודם.

לדברי איציק שנידובסקי, מנכ"ל אנליסט: "אנחנו שומרים על רווחיות תפעולית גבוהה מאד לצד רמת הוצאות סבירה ועברנו למצב של גיוסים בקופות הגמל ברבעון השני באופן שהביצועים הטובים שלנו בקופות מתחילים לבוא לידי ביטוי. מעבר לכך בשני הרבעונים הראשונים של המחצית הראשונה אנחנו רואים שיפור יפה בתוצאות ואם המומנטום החיובי יימשך - נראה זאת גם בתוצאות של הרבעון השלישי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות