אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר הביטחון אישר: צה"ל ירכוש 20 מטוסי קרב ב-2.75 מיליארד דולר צילום: בלומברג

שר הביטחון אישר: צה"ל ירכוש 20 מטוסי קרב ב-2.75 מיליארד דולר

המטוסים מדגם F35 יירכשו מחברת מרטין לוקהיד האמריקאית, הצפויה לקנות מהתעשייה הישראלית חומרי גלם בהיקף של עד 20% מגובה העסקה

15.08.2010, 17:30 | נעמה סיקולר
שש שנים לאחר שיצא המכרז לדרך ולאחר אינספור עיכובים הודיע היום (א') שר הביטחון אהוד ברק כי הוא מאשר עקרונית רכישה של מטוס קרב עתידי לישראל. מדובר במטוס מדגם F-35 של חברת לוקהיד מרטין האמריקאית. מערכת הביטחון צפויה לרכוש 20 מטוסים בעלות של 96 מיליון דולר למטוס, 2.7 מיליארד דולר בסך הכל. מרבית כספי הרכישה יגיעו מתוך מט"ח הסיוע שמקבלת ישראל מדי שנה מהממשל האמריקאי. על פי ההסכמות שהושגו, אספקת המטוסים תחל בשנת 2015 ותימשך כשנתיים.

העסקה כוללת חלקי חילוף, עלויות אחזקה וסימולאטורים. כמו כן לוקהיד מרטין צפויה לבצע בתעשייה הישראלית רכישות של חומרי גלם בהיקף של עד 20% מגובה העסקה, כלומר בכ-2 מיליארד שקל. המרוויחות העיקריות צפויות להיות אלביט מערכות והתעשייה האווירית שיספקו מערכות במאות מיליוני שקלים ללוקהיד מרטין.

על פי הערכות משרד הביטחון, בנוסף לרכש הגומלין צפויה לוקהיד מרטין להתחייב לשתף את התעשיות הביטחוניות בישראל בפרויקטים נוספים שלה, כך שבסך הכל תגיע המעורבות של התעשיות הביטחוניות להיקפים של 4 מיליארד דולר.

 

העסקה תובא כעת לאישור הקבינט הביטחוני מדיני. החתימה הסופית צפויה להתקיים בחודשים הקרובים בכפוף לסיום המגעים שעדיין מתקיימים בחלק מהנושאים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות