אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיכום רבעון בשוק הדיור: ירידות מחירים במרכז, עליית מחירים בצפון צילום: צביקה טישלר

סיכום רבעון בשוק הדיור: ירידות מחירים במרכז, עליית מחירים בצפון

בגוש דן נרשמו בעיקר ירידות מחירים ברבעון השני של השנה. הדירות הקטנות בחיפה זינקו ב-14%

15.08.2010, 22:24 | שי פאוזנר

התזוזה במחירי הדירות בין אפריל ליוני 2010, לפי הנתונים שמפרסמת היום הלישכה המרכזית לסטטיסטיקה, מצביעה על שוק מעורב, עם עליות לצד ירידות. על פי נתונים של מדד נדלניסט אותו פרסמנו הבוקר, ביולי השוק הפך לקפוא.

הנתונים מצביעים בסך הכל על ירידה של כ-1% במחירי הדירות ברבעון השני של השנה. החריג הבולט הוא מחוז הצפון, בו נרשמו עליות מחירים של 8% בדירות סטנדרטיות. עם זאת, בדירות הקטנות בצפון דווקא נרשמה ירידת מחירים של 4%.

תל אביב לא אכזבה ברבעון השני השנה את המשקיעים והציגה עלייה כוללת של 4.5-3% - כאשר העלייה הבולטת היתה בדירות 4.5-5 חדרים. שוק משקיעים חזק נוסף – דירות קטנות בחיפה, קפץ ב-14%.

בגוש דן נרשמו בעיקר ירידות מחירים ברבעון השני של השנה. מדובר בירידות של חצי אחוז בדירות קטנות של 2.5-3 חדרים ובדירות הנפוצות ביותר באיזור זה – 4.5-5 חדרים. מחירי הדירות בקטנות במרכז ירדו ברבעון ב-1.5%.

עם זאת, ביוני – החודש החותם את הרבעון, נרשמה עליה ארצית במחירים בשיעור של 2.2% מול מאי השנה. מדובר בעליה החודשית הבולטת של השנה עד כה על פי הלמ"ס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
החלום האמריקאי
לחיות בארה"ב ב"שקט כלכלי"? פחחחח הצחקתם אותי.. מדינה אכזרית בקאפיטליזם שלה. סיבה מספר שתיים לפשיטת רגל זה בכלל סביב ביטוח רפואי מצומצם. כל מערכת הרווחה שם דפוקה מהיסוד ורק מי שיש לו כסף, והרבה! חי שם באמת טוב (יותר מהארץ). אין חופשת לידה (!!!) אין ביטוח רפואי, האוניברסיטאות הטובות באמת יקרות רצח (שנים אחרי התואר הם מחזירים "הללואת סטונטים" וכו וכו. רק אם יש לכם כסף לתחזק בועה, רוצו לשם.
אורית , הודה"ש  |  21.08.10
7.
צפי לירידה של 50 אחוזים במחיריי כל הנדלן בארץ כולם קונים בארצות הברית בדוק!
ועוד תחילת בניה חדשה יצאה לדרך אן קונים התיקשורת עושה רעש גדול הכל אופטי אן קונים במחירים האלה כל הזוגות צעירים עוזבים את הארץ וקונים באמריקה 3 דירות במחיר של דירה בארץ אז מה הרעש לכו קנו באמריקה וילה עם חניה פרטית ודונם של גינה ועוד ישאר לכם עודף ליקנות 2 דירות נוספות כלומר 3 וילות במחיר של דירה בארץ לכו ותראו למה לישבור את הראש למרות שמחיריי הדירות יצנחו ב50 בארץ לכו קנו בארצות הברית ותחיו בשקט כמו בניי אדם לא כמו עבדים
רגינסי , מרכז  |  20.08.10
6.
כמה מיליונרים חדשים יש בישראל - לא ממפעל הפיס
חצי מהתושבים במדינה נהפכו למיליונרים בעקבות עליית מחירי הנדל"ן או לפחות ככה זה נשמע אחרי שקוראים את טוקבקי הנדל"ן אז כמה דברים חשובים איליכם המליונרים: הנדל"ן שברשותכם אינו שלכם - אלא של הבנק שממנו לקחתם מימון - והבנק יודע להראות את זה כשצריך. אם כולם יחליטו לממש את המיליונריות שלהם (למכור) אז הנכסים ירדו בחצי. אל תחיו באשלית.
הריאלי  |  17.08.10
לכל התגובות