אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל קיקה ישראל, צחי פישביין: "נפתח סניפים באירופה"

מנכ"ל קיקה ישראל, צחי פישביין: "נפתח סניפים באירופה"

שנה לפני הפתיחה: שווייה של קיקה ישראל מוערך ב־74 מיליון שקל, לפי העסקה שבמסגרתה רכשה אשטרום 15% ממניותיה; החברה מחפשת מיקומים בראשל"צ, בירושלים, בבאר שבע ועוד

16.08.2010, 09:02 | אורנה יפת

רשת הרהיטים האוסטרית קיקה קיבלה אתמול רוח גבית נוספת לקראת כניסתה לישראל - אשטרום נכסים רכשה מאיש העסקים סלומון בטיטו, הזכיין הישראלי של הרשת, נתח של 15%. העסקה משקפת לזיכיון הישראלי של הרשת שווי של 74.2 מיליון שקל עוד בטרם נפתח סניף אחד. קיקה מתכוונת לפתוח בישראל שישה סניפים בתוך כשלוש שנים.

מעבר לשתי החנויות הראשונות שייפתחו בנתניה ובחוצות המפרץ, החברה מחפשת מיקומים נוספים בראשון לציון, בירושלים, באזור באר שבע ובאזור ראש העין. החנויות יתפרשו על פני שטח ממוצע של 17,000 מ"ר. ללא ההשקעה בנדל"ן, יושקעו בכל חנות כ־15–20 מיליון שקל בממוצע.

מלבייב לבנק לאומי כולם רוצים להתחרות באיקאה לב לבייב, בנק לאומי וגאון החזקות ניהלו מו"מ להיכנס כשותפים בקיקה ישראל אורנה יפתלכתבה המלאה

החנות הראשונה תיפתח בנתניה ברבעון השני של 2011, בהשקעה של 150 מיליון שקל, כולל נדל"ן. כלל המתחם שיוקם בנתניה על ידי אשטרום משתרע על שטח של 18,000 מ"ר, והוא כולל כ־500 מקומות חניה. מתוכו, שטח החנות ינוע בין 9,000 ל־12,000 מ"ר. הגודל המדויק עדיין לא נקבע בשל התנגדות בעלי העסקים באזור, הטוענים כי העבודות אינן תואמות את היתר הבנייה שניתן לחברה הקבלנית אשטרום. החנות השנייה, בחוצות המפרץ, תיפתח כשנה וחצי לאחר פתיחת החנות בנתניה.

רשת קיקה הבינלאומית נמצאת בבעלות משפחת קוך האוסטרית, ומפעילה באירופה 70 סניפים שכל אחד מהם משתרע על פני אלפי מטרים רבועים. הרשת מתמחה בריהוט, באביזרים ובטקסטיל לבית במחירים עממיים ובשיטת השירות העצמי. בעל זיכיון החברה בארץ, בטיטו, הוא איש עסקים ישראלי העוסק בהקמה של מרכזים מסחריים באירופה. "היחסים הקרובים בין בטיטו למשפחת קוך יצרו מצב שלפיו קיקה ישראל עשויה לקבל זיכיון להקמת חנויות נוספות מחוץ לישראל", אמר ל"כלכליסט" צחי פישביין, מנכ"ל החברה בישראל. "עדיין מוקדם לדבר איפה ומתי, אבל יש נכונות לפתח מרכזים מסחריים באירופה שקיקה ישראל תהיה שותפה בהם".

על פי הודעת אשטרום, היא תרכוש מבטיטו 15% מהחברה תמורת כ־11 מיליון שקל, ותממן את הרכישה ממקורות עצמאיים. על פי העסקה, כל צד העניק לצד השני זכות להשתתף בשיעור של 50% בכל התקשרות עתידית עם רשת קיקה, לרבות פרויקטים בתחום הנדל"ן הקשורים לקיקה בארץ ובחו"ל.

לדברי מוטי סלע, מנכ"ל אשטרום נכסים, החברה מעוניינת לבנות את כל חנויות קיקה בישראל. "המטרה היא להקים מרכזים מסחריים סביב חנויות קיקה או לנצל את המותג כדי להקים אזורי מסחר סביבן", אמר. לדבריו, לחברה העולמית ולקיקה ישראל יש תוכניות להקים מרכזים כאלה גם במרכז ובמזרח אירופה. "אשטרום תדע איפה ומתי מתוכננת לקום חנות כזו, וניקח אופציות על קרקעות מסביב", הוסיף סלע. "לא נהיה שותפים בקיקה באירופה, אלא ניתן זכיינויות לאחרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות