אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל הדוחות: עובדי כימאגיס רוצים חלק מהרווחים של פריגו

בגלל הדוחות: עובדי כימאגיס רוצים חלק מהרווחים של פריגו

העובדים דורשים תוספות שכר של עד 30% לאחר שהחברה דיווחה על תוצאות שיא בשנה שהסתיימה ביוני, והעלתה תחזיות לשנה שאחריה

16.08.2010, 09:15 | מיקי פלד

עובדי מפעל כימאגיס של חברת התרופות פריגומתכוונים להעלות משמעותית את דרישות השכר מהחברה, עד לתוספות של 30%, כך נודע ל"כלכליסט". הסיבה היא התוצאות שעליהן דיווחה פריגו לשנה הפיסקאלית 2010 (המסתיימת ביוני). הכנסות פריגו עמדו על שיא של 2.3 מיליארד דולר, עלייה של 13% לעומת התקופה המקבילה. הרווח הנקי (GAAP) עלה ב־59% והסתכם ב־224 מיליון דולר.

מפעל כימאגיס ממוקם ברמת חובב ומייצר חומרי גלם לתרופות. 250 עובדיו התארגנו בתחילת 2008 בהסתדרות, והקימו ועד שחתם על הסכם קיבוצי, שתוקפו פג לפני כחצי שנה. מאז מתנהלות שיחות שמוגדרות על ידי גורמים בהסתדרות כ"עקרות", שכן לטענתם ההנהלה מוכנה לתת תוספות נמוכות משמעותית מהנדרש. כעת, כאמור, יגדלו מאוד הפערים בין הצדדים, בעקבות הפרסומים בשבוע שעבר על תוצאות השיא של פריגו ועל כך שהיא צופה עלייה של 12%–18% ברווח הנקי ללא הוצאות חד־פעמיות בשנה הפיסקאלית הנוכחית.

במסגרת ההסכם הקיבוצי שנחתם באוקטובר 2008 קיבלו עובדי המפעל תוספות שכר של 7% לשנתיים, הגדלת ההפרשות לקרן השתלמות ב־2.5% ומשכורת 13.

פריגו מאשרת כי היא נמצאת במשא ומתן לחידוש הסכם השכר של עובדי המפעל ברמת חובב. הצדדים נמצאים בקשר שוטף לקראת השלמת התהליך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות