אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: אתר הווידיאו Hulu מתקרב להנפקה

דיווח: אתר הווידיאו Hulu מתקרב להנפקה

האתר האמריקאי הפופולרי, המספק באופן בלעדי תוכן וידיאו עבור חברות טלוויזיה ואולפנים גדולים, יונפק על פי שווי של 2 מיליארד דולר. בשנה שעברה הכניס האתר 100 מיליון דולר והנהלתו דיווחה כי הוא רווחי

16.08.2010, 12:32 | יוסי גורביץ

אתר הווידאו האמריקאי הפופולרי, Hulu, המהווה ספק בלעדי של תוכן וידאו ברשת עבור חלק מהאולפנים וחברות הטלוויזיה הגדולות, נמצא במגעים מתקדמים לקראת הנפקה. כך מדווח הבוקר (ב') הניו יורק טיימס. על פי ההערכות, שוויו הראשוני של הולו עם הנפקתו יעמוד על שני מיליארד דולר. ההנפקה אמורה להתרחש בסתיו הקרוב, ועל פי הניו יורק טיימס, בכירים בהולו נפגשו לאחרונה עם שורה של בכירים בבנקי השקעות בארה"ב. 

הולו הוקם ב-2007 כיוזמה משולבת של תאגיד התקשורת ניוזקורפ של רופרט מרדוק, וולט דיסני, NBC Universal וחברת ההשקעות Providence Equity Partners. מטרתו היתה להוות משקל נגד ליוטיוב ולאתרי וידיאו אחרים, שנתפסו כמשתמשים בתכנים של החברות המקימות ללא רשות וללא שליטתן.

בשלוש השנים שחלפו מאז הפך הולו לאחד האתרים הפופולריים ביותר בארה"ב: על פי הערכות חברת המחקר קומסקור 24 מיליון אמריקאים צפו בו במהלך חודש יוני האחרון, תקופה שבה הציג האתר 566 פרסומות. בשנה שעברה דיווח האתר על הכנסות בהיקף של 100 מיליון דולר, והוא מצפה להכניס סכומים גבוהים יותר במהלך 2010. לדברי נציגי הערוץ, הוא היה רווחי במהלך החודשים האחרונים, אך הם סירבו למסור פרטים מדויקים. בכך יש להולו יתרון על המתחרה העיקרי שלו, יוטיוב: גוגל רכשה את החברה ב-2006 מתוך תקווה, שהתבדתה עד כה, להפוך אותה לרווחית במהלך 2010.

יצוין עוד כי בקרוב מתכוונים בהולו להתחיל שירות שידורים בתשלום של כ-10 דולרים מדי חודש, שיאפשר למשתמשים לא רק לצפות בתוכן אלא גם להוריד אותו, ולאפשר להם לצפות בסדרות שלמות.

בהולו לא אישרו את דיווח הניו יורק טיימס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות