אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצמיחה במגמת עלייה: ברבעון השני צמח המשק בשיעור שנתי של 4.7% צילום: בלומברג

הצמיחה במגמת עלייה: ברבעון השני צמח המשק בשיעור שנתי של 4.7%

מנתוני הלמ"ס עולה כי היצוא זינק ב-15.8% וכי רמת הצריכה הפרטית לנפש גדלה ב-6.5%. במחצית הראשונה צמח המשק בשיעור שנתי של 4.1% לעומת צמיחה שלילית של 1.5% במחצית הראשונה של 2009

16.08.2010, 13:42 | אמנון אטד

ברבעון השני של השנה צמח המשק הישראלי, בהשוואה לרבעון הקודם, בשיעור שנתי גדול-יחסית של 4.7%. במקביל, עדכנה הלמ"ס כלפי מעלה את נתוני הצמיחה ברבעון הראשון ל-3.6%, לעומת 3.4% בפרסום הקודם שלה לפני חודש. התוצר של המגזר העסקי גדל ברבעון השני של השנה בשיעור שנתי גדול יותר של 6%, בהמשך לעלייה של 4.6% ברבעון הקודם. התוצר העסקי ללא חברות הסטארט-אפ צמח ברבעון השני ב-5.1%.

סטנלי פישר: אין בועת נדל"ן "הצמיחה ברבעון השני חזקה מהצמיחה ברבעון הראשון" הנגיד אמר עוד שסקר החברות של בנק ישראל מצביע כי הצמיחה ברבעון השלישי מאיטה. עוד הוסיף נגיד בנק ישראל: אירופה וארה"ב נראות פחות טוב משציפינו שהם לוי, 3 תגובותלכתבה המלאה

מאומדנים ראשוניים של החשבונות הלאומיים לרבעון השני שמפרסמת היום (ב') הלמ"ס מתברר עוד, כי בכל המחצית הראשונה של השנה צמח המשק בשיעור שנתי של 4.1%, בהמשך לצמיחה של 3.3% במחצית השנייה של השנה שעברה ולעומת צמיחה שלילית של 1.5% במחצית הראשונה של 2009.

עלייה בייצוא ובצריכה הפרטית

התאוששות גדולה נרשמה בכלל יצוא הסחורות והשירותים, שגדל ברבעון השני של השנה בשיעור שנתי של 15.8%, לעומת גידול של 5.5% ברבעון הראשון. לעומת זאת, כלל היבוא גדל ברבעון השני רק ב-8.3%, לעומת עלייה של 21.8% ברבעון הקודם. ההשקעה בנכסים קבועים במשק גדלה ברבעון השני בשיעור שנתי של 10.9%, בהמשך לעלייה של 12% ברבעון הראשון. ההשקעה בבתי מגורים זינקה בשיעור של 17.1%, לעומת גידול מתון בהרבה של 6.9% שנרשם ברבעון הראשון.

הצריכה הפרטית התאוששה אף היא וגדלה ברבעון השני בשיעור שנתי של 8.7%, לעומת עלייה של 2.8% ברבעון הראשון. רמת הצריכה הפרטית לנפש, הנחשבת למדד מובהק של התפתחות רמת החיים, גדלה ברבעון השני ב-6.8%, לעומת 0.5% בלבד ברבעון הקודם.

בתגובה לנתונים אמר שר האוצר יובל שטייניץ: "הנתונים שפורסמו היום מוכיחים כי התוכנית הכלכלית שגיבש משרד האוצר במסגרת התקציב הדו-שנתי לשנים 2010-2009 גרמה לשינוי הכלכלי וליציאה של המשק הישראלי מהמשבר העולמי. אני משוכנע שגם התוכנית הכלכלית החדשה שגובשה במסגרת תקציב המדינה לשנים 2012-2011 ומתמקדת ביצירת מקומות עבודה חדשים ופיתוח היתרונות היחסיים של המשק הישראלי יעלו אותנו על מסלול של צמיחה מהירה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות