אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יזם נדל"ן בפרוייקט של אפריקה מגורים: עמוס לוזון הטעה אותי צילום: ראובן שוורץ

יזם נדל"ן בפרוייקט של אפריקה מגורים: עמוס לוזון הטעה אותי

צבי ברקוביץ הגיש היום תביעה לבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה ובה הוא טוען כי עמוס לוזון החתים אותו בספטמבר 2009 על הסכם ששינה את ההסכם המקורי שנחתם בינם והותירו ללא בטוחות

17.08.2010, 20:20 | מארק שון

יזם הנדל"ן בפרוייקט של אפריקה מגורים הגיש היום (ג') לבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה בקשה לבטל הסכם עליו החתים אותו עמוס לוזון בספטמבר 2009, שלטענתו שינה מהותית את ההסכם המקורי עליו חתמו והותירו אותו ללא בטוחות כלל.

מדובר בהסכם הנוגע לפרויקט בשכונת נווה עוז, סמוך למרכז הקניות יכין סנטר, שם בונה אפריקה שני מגדלים. ברקוביץ רכש עם לוזון את השטח ב-1996, ובמרץ 2008 נחתם ההסכם בינם לבין אפריקה מגורים. 

ברקוביץ טוען באמצעות עורך הדין אליצור פלד, כי בהסכם המקורי נקבע שהוא ולוזון ישעבדו לבנק לאומי המלווה את הפרוייקט את הזכויות בקרקע, ובמקביל אפריקה מגורים התחייבה לגרום לכך שהבנק יעמיד לרשותם הלוואות לצורך תשלומים שחלים עליהם. 

בעקבות פרץ המשבר הכלכלי אפריקה נמנעה מלהעביר את הבטוחות. בספטמבר 2009 פנה לוזון לברקוביץ והודיע לו שהוא הצליח להסדיר קבלת בטוחות מהבנק, וברקוביץ מיהר לחתום על ההסכם.

ברקוביץ מסביר את המהלך בלחץ בו הוא היה נתון; "יש לציין שמדובר בעיתוי שעמד בליבה של תקופת חוסר הוודאות הפיננסית ובמיוחד כלפי חברות כגון חברת האם, אפריקה ישראל, אשר רבים מהמומחים הפיננסיים חששו לגורלה. אמצעי התקשורת אף הציגו השערות וספקולציות לפיהן חברת האם עשויה למכור את החברה כדי לעמוד בהתחייבויותיה".

לטענתו התברר לו בדיעבד כי הוא חתם על הסכם שמותיר אותו ללא בטוחות כלל, וכעת הוא מבקש לבטל את ההסכם מספטמבר 2009 בטענה להטעייה.

ברקוביץ תובע כמו כן את אפריקה מגורים וגם את הבנק לאומי שליווה את הפקויקט. לטענתו, אפריקה לא מנעה את ההטעייה למרות שהיה עליה להיות ערה לה, ואילו הבנק נתן יד להטעיה זאת - ישירות או בעקיפין.

"אדם סביר לא מוותר על זכויות סבירות כדי להרע אותן משמעותית, אלא אם הוטעה לחשוב כי זכויותיו המקוריות לא נפגעו או כי מצבו שופר", נכתב בתביעה.

מעורך דינו של לוזון, ניר גלעד, נמסר בתגובה כי "טרם התקבל אצלנו כתב התביעה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות