אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ודי פישר: פוטרתי מ-HP בגלל שלא קיימתי יחסי מין עם מארק הרד

ג'ודי פישר: פוטרתי מ-HP בגלל שלא קיימתי יחסי מין עם מארק הרד

פרטים חדשים התפרסמו על הסיבות לעזיבת מארק הרד את תפקיד מנכ"ל HP: הזרז לעזיבתו של הרד היה המחלוקת בינו לבין הדירקטוריון בנוגע לפרסום תביעת ההטרדה המינית

18.08.2010, 11:10 | סוכנויות הידיעות

היועצת לשעבר של HP, ג'ודי פישר, שבגין היחסים שלה עם מנכ"ל החברה מארק הרד הוא נאלץ לעזוב לאחרונה מתפקידו, טוענת כי היא פוטרה מהחברה כיוון שלא קיימה עימו יחסי מין. כך אמר אתמול (ג') מקור הבקיא בנושא.

זו הפעם הראשונה שדווח על אופי טענתה של פישר, מאחר ש-HP רק מסרה שהרד הואשם בהטרדה מינית. הרד (53) פרש מתפקידו ב-6 באוגוסט לאחר ש-HP האשימה אותו באי-דיוקים בדו"חות ההוצאות הקשורים לפישר שהגיש, אם כי חקירה שיזם דירקטוריון החברה לא מצאה סימנים להטרדה מינית.

"הרד עדיין אוהב את HP", אמר המקור. עם זאת, לדבריו הוא מופתע מהאופן שבו HP טיפלה ביחסי הציבור ובהדלפות בימים שלאחר פרישתו. לפי המקור, הרד כועס במיוחד על ההדלפות מדירקטוריון HP ביום א' האחרון, שלפיהן החלטתו להגיע להסדר עם פישר הפריעה לחקירה. הוא הגדיר את הדיווחים האלה "שקריים".

הזרז לעזיבתו של הרד היה המחלוקת בינו לבין הדירקטוריון בנוגע לפרסום תביעת ההטרדה המינית, לדברי המקור.

ברגע שהדירקטוריון החליט לפרסם את התביעה, הרד ו-HP "התחילו להיפרד". לדברי המקור, לא הייתה מערכת יחסים רומנטית בין הרד ופישר.

מניות HP צנחו ב-12% מאז פרישתו של הרד. הוא נחשב לאחראי על ניווט HP ברכישות שאפתניות ובקיצוצי הוצאות, וסייע להפיכת החברה לחברת הטכנולוגיה הגדולה בעולם לפי הכנסות.

הרד לא רמז על תוכניותיו להמשך, אך לדברי המקור הוא פנו אליו מעסיקים פוטנציאליים פחות מ-24 שעות לאחר פרישתו.

כמה מקורות אמרו שהתלונה של פישר הגיעה לחברה ב-29 ביוני. חקירת הדירקטוריון קבעה ב-22 ביולי שלא הייתה הטרדה מינית, והמסקנות דווחו לדירקטורים ב-28 ביולי.

לדברי המקורות, עזיבתו של הרד היתה קשורה למחלוקת בקרב הדירקטוריון אם לפרסם את אישומי ההטרדה. הרד לא רצה לפרסם אותה והיה מוכן להתמודד עם הדלפות, אך הדירקטוריון החליט שיש לפרסם אותה. לאחר שהדירקטוריון החליט לפרסם את המידע, הרד החל לדון בעזיבתו. עם זאת, מקורבים להרד אמרו שסוגיית דו"ח ההוצאות צצה רק בשבוע האחרון שלו בחברה, לאחר שהדירקטוריון החליט לפרסם את ההאשמות של פישר.

עקב עזיבתו הפתאומית של הרד, חלק מהמשקיעים תהו אם החברה הגזימה בתגובתה, או אם הרקע המלא לעזיבתו טרם נחשף. היו שכעסו, כמו חברו הטוב של הרד, מנכ"ל אורקל לארי אליסון, שהגדיר את פעולות הדירקטוריון של HP "פחדניות".

נציגים מטעם HP והרד סירבו להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות