אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תפילת הדרך: המסלולים המסוכנים בעולם

תפילת הדרך: המסלולים המסוכנים בעולם

דובים, מפולות בוץ, הרי געש וסולמות חבלים תלויים על פי תהום - אלה חלק מהמכשולים שתצטרכו לצלוח כדי לסיים את המסלולים הבאים

18.08.2010, 21:52 | סוכנויות הידיעות

סיכון החיים ביציאה למסלול טיול עשוי להישמע מעט מוגזם, אך ברחבי העולם אלפי מטיילים מוכנים לקחת על עצמם את הסיכונים הנלווים ובוחרים לטייל באחד מאינספור המסלולים המסוכנים שקיימים. המסלולים הללו, על אף רמת הסכנה הגבוהה הכרוכה בהם, נגישים בפני כמעט כל אדם במצב גופני סביר. מגזין Travel and leisure דירג את עשרת המסלולים המסוכנים בעולם

1. Half Dome’s Cable Route, יוסמיטי פארק ארצות הברית

לפחות חמישה מטיילים נפלו למותם בקטע האחרון של המסלול, מה שהפך אותו למסלול הקטלני ביותר בארצות הברית. ההליכה כולה מתפרשת על פני 12 ק"מ, אך החלק האחרון - 120 מטרים של טיפוס על אבנים חלקות עד הקצה, הוא המסוכן ביותר: כבלים מוברגים על האבנים מאפשרים אחיזה, והמטיילים חייבים ללבוש כפפות עור ולמשוך בחבלים, כשמתחתיהם אין דבר מלבד מטרים של אוויר.

יוסמיטי פארק. טיפוס על אבנים חלקות יוסמיטי פארק. טיפוס על אבנים חלקות יוסמיטי פארק. טיפוס על אבנים חלקות

2. West Coast Trail, וונקובר קנדה

אינספור טורפים מדובים, זאבים ופומות שוכנים ביערות מסביב למסלול זה. אך מטיילים הרפתקנים מכל רחבי העולם מגיעים כדי לעבור את המסלול המתמשך על פני 77 ק"מ, שנבנה לפני עשור בסמוך לחוף לסיוע לספינות שהסתבכו באזור. כיום, המטיילים מעבירים כשבוע בניסיון לעבור את המסלול המאופיין במדרונות תלולים, גשרים וסולמות עץ מעל צוקים המועדים לתאונות במסלול שבו נקע בקרסול יכול לשתק אותך למספר ימים.

ווסט קואסט טרייל, קנדה. זאבים, נמרים, גשרים וסולמות עץ ווסט קואסט טרייל, קנדה. זאבים, נמרים, גשרים וסולמות עץ ווסט קואסט טרייל, קנדה. זאבים, נמרים, גשרים וסולמות עץ

 

3 Mount Huashan Trail, סין

מספיקה שגיאה אחת במסלול, כדי ליפול למוות. המסלול ההררי הוותיק בסמוך לעיר יואן מארח נזירים, סטודנטים סינים בחופשה ותיירים, שמשתמשים בסולמות, כבלים, רכסים ומדרגות החצובות בתוך הסלעים שמאפיינים את המסלול המסוכן והייחודי.

הר חאושן, סין. אסור לטעות! הר חאושן, סין. אסור לטעות! הר חאושן, סין. אסור לטעות!

4. Rover's run, אלסקה, ארצות הברית

הביאו אתכם קסדת אופניים ותרסיס נגד דובים. על פי מחלקת הדייג באלסקה כמה עשרות דובים מסתובבים באזור רובר'ס ראן, מסלול אופניים פופולארי בשולי אנקורג'. ואכן השנה ארעה התקפה אחת לאחר שב-2008 נרשמה התקפה אחרת, שתיהן ללא נפגעים. בכירים מקומיים אף שקלו לסגור את המסלול, שכן הדובים יורדים מההרים לתפיסת דגי סלמון.

רוברס ראן. התקפות דובים רוברס ראן. התקפות דובים רוברס ראן. התקפות דובים

5. Devil's Path, הרי הקטסקילס, ניו יורק

מוגדר לעיתים כמסלול הקשה ביותר בחוף המזרחי בארצות הברית. המסלול הזה בהרי הקטסקילס, שעתיים נסיעה ממנהטן, מורכב מסלעים מחודדים, מפלי מים ומדרונות חלקים. המסלול התלול והקשה משתרע על פני 40 ק"מ ומקיף 6 פסגות בהרים, וכמובן, יש בו גם דובים, רצוי לשמור את אספקת המזון בעץ במשך הלילה כדי להימנע מהטרדות של דובים.

שביל השטן, ניו יורק. רק שעתיים נסיעה ממנהטן שביל השטן, ניו יורק. רק שעתיים נסיעה ממנהטן שביל השטן, ניו יורק. רק שעתיים נסיעה ממנהטן

6. Peek-a-boo Gulch, יוטה, ארה"ב

מסלול זה במדבר יוטה הוא הסיוט הגרוע ביותר של כל קלסטרופוב. הוא צר וחומות מקיפות אותו משני צדדיו. המטיילים נתקלים במערות, מנהרות, נטיפים וסלעים. מלמעלה המסלול הוא מבוך חלקלק לתוך סדק, במורד צוקים קטנים, ולתוך מערות.

פיק א בו, יוטה. לא לקלסטרופובים פיק א בו, יוטה. לא לקלסטרופובים פיק א בו, יוטה. לא לקלסטרופובים

7. Kalalau Trail, Kauai, הוואי 

הצוקים מתנוססים לגובה 1,220 מטרים מהאוקיאנוס. מפולות אבנים, בוץ, גשמים והצפות הם תופעות שכיחות באזור. חציית קו החוף, שביל מרוחק ונרחב הוא מבצע פתלתל שמתמשך על פני כ-18 ק"מ המוקף במפלים, ג'ונגל וירידות חלקות.

הוואי, מצוקים בגובה של 1,220 מטר מעל האוקיינוס הוואי, מצוקים בגובה של 1,220 מטר מעל האוקיינוס הוואי, מצוקים בגובה של 1,220 מטר מעל האוקיינוס

8. Route up Pacaya Volcano, גואטמלה

טרק בעלייה לצפייה בנהרות של לאבה שיוצאים מהר הגעש בגואטמלה, הוא אחד המסלולים הפופולאריים באזור, בייחוד בשל קרבתו לגואטמלה סיטי. אך לאחר שמבול של סלעים וולקנים גרמו השנה למותו של עיתונאי, המסלול נסגר. המטיילים למדו במהרה כיצד אפשר לעקוף את המסלול כדי לעלות להר דרך חווה פרטית בכפר הסמוך.

לבה זורמת מלוע הר הגעש פאקיה בגואטמלה לבה זורמת מלוע הר הגעש פאקיה בגואטמלה לבה זורמת מלוע הר הגעש פאקיה בגואטמלה

9. Kokoda Track, פפואה גינאה החדשה

ממגוון סיבות טרגיות, נהרגו במסלול זה במהלך 2009 ארבעה מטיילים בנסיבות שונות. המסלול נמשך על פני כמעט 100 ק"מ מבודדים למדי, וכולל טיפוס של 2,000 מטרים. המסע במסלול, שהיה אתר הקרב בין הכוחות היפנים והאוסטרלים במלחמת העולם השנייה, לוקח בין ארבעה לעשרה ימים. שינוי מזג האוויר בין חום לכפור, מלריה ומחלות טרופיות אחרות מהווים איומים מתמשכים באחד המסלולים המסוכנים בעולם.

קוקודה טרק, פפואה גינאה החדשה. ב-2009 נהרגו ארבעה מטיילים במסלול קוקודה טרק, פפואה גינאה החדשה. ב-2009 נהרגו ארבעה מטיילים במסלול קוקודה טרק, פפואה גינאה החדשה. ב-2009 נהרגו ארבעה מטיילים במסלול

10. El Caminito del Rey, ספרד

פירוש השם הוא השביל הקטן של המלך. מסלול הצוקים הזה ליד מלגה היה סגור במשך שנים, אך עדיין נחשב לאחד המסלולים המסוכנים בעולם. נבנה לתוך צוקים מעל נהר צר, נועד במקור לעובדי מפעל כוח הידרואלקטרי. מסלול ההליכה הוא ברוחב פחות ממטר ומעל 30 מטרים מעל האדמה. אזורי בטון קרסו, והותירו קורות פלדה חשופות. כבלים ישנים שהוברגו לצוקים מאפשרים אחיזה למטיילים שחדרו למסלול למרות סגירתו.

אל קמינטו, ספרד. רוחבו של המסלול פחות ממטר אל קמינטו, ספרד. רוחבו של המסלול פחות ממטר אל קמינטו, ספרד. רוחבו של המסלול פחות ממטר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

28.
Can't believe it I did 2 of them!
the Kalalau is the most scary hike I have done in my life, I even burst in cry several times, and prayed to God, something that I Never do to save me. Did not know it was that dangerous before I was on the trail, I thought the damn Americans are always overreacing. That time there were not The views are just amazing, but I will not recommend the hike to anyone I love, NO WAY! Next months I am supposed to do the Catskills, I hope it's not as scary as the Kalalau!
moran  |  18.08.10
25.
כל כך הרבה מסלולים מסוכנים בארה"ב?
לא כל מסלול בקרבת דובים הוא הכי מסוכן. אפשר לחשוב על כל כך הרבה מסלולים יותר מסוכנים - טיפוס על האוורסט למשל - קור, חוסר חמצן, סלעים ומפולות שלגים הם רק חלק מהסכנות שם. כדאי היה לציין מה הקריטריונים לבחירת מסלולים. יש מסלולים מסוכנים ומאוד ארוכים - המסע לקוטב, ראלי דאקר. יש מסלולים במערות תת קרקעיות שמשלבים צלילה בחושך מוחלט. יש מסלולים שלפי ספירת הגופות עולים בדרוג (דרך המוות בבוליביה?)
נצ , ארהב  |  19.08.10
לכל התגובות