אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחוזי יכריע תוך 4 חודשים: כיצד להעריך מוניטין של שותפות עורכי דין צילום: shutterstock

המחוזי יכריע תוך 4 חודשים: כיצד להעריך מוניטין של שותפות עורכי דין

הכונס של משרד עוה"ד רפאל, רבינוביץ', מהולל ושות' שהתפרק בשנת 2000 קבע שהשותפות היתה שווה כ-14 מיליון שקל ואמנון רפאל יקבל 4.2 מיליון שקל עבור המוניטין. העליון החזיר את התיק למחוזי

19.08.2010, 16:07 | מארק שון

בית המשפט המחוזי בתל-אביב ייצטרך להכריע תוך ארבעה חודשים בשאלה העקרונית כיצד יש להעריך מוניטין של שותפות עורכי דין. כך קבע היום בית המשפט העליון שהחזיר את התיק למחוזי להכרעה מהירה.

הסכסוך שנמשך כבר כעשר שנים בין אמנון רפאל לבין שותפיו לשעבר במשרד עורכי הדין קרוב לסיומו. רפאל ושותפיו, אשר רבינוביץ, ירון מהולל, איתמר ענבי ואורי סודרי, היו שותפים בפירמה משותפת – רפאל, רבינוביץ', מהולל ושות' בין השנים 1993 לשנת 2000.

ביוני 2000 החליטו השותפים לפרק את החבילה, ולאחר תקופה מסויימת הצטרפו יתר השותפים למשרד ש.פרידמן. בפברואר 2001 מונה כונס נכסים לשותפות, לבקשתו של רפאל, שתבע לקבל את חלקו במוניטין השותפות. ההחלטה המשמעותית של הכונס התקבלה במאי 2004, אז נקבע כי שווי המוניטין של השותפות היה שווה ביולי 2000 כ-14 מיליון שקל, ומכיון שרפאל לא נטל עמו בעת פרישתו מהשותפות חלק מהמוניטין, יתר השותפים ישלמו לו 30%, כלומר, כ-4.2 מיליון שקל.

בית המשפט העליון החליט להחזיר את התיק לשופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, ד"ר גבריאל קלינג, שיקבע בשני נושאים. מהו שווי המוניטין של השותפות וכיצד יש להעריכו, והנושא השני הוא האם רפאל נטל חלק מהמוניטין לאחר שהשותפות פורקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות