אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסניף השלישי של איקאה בארץ עשוי להיפתח בקרית אתא צילום: עמית מגל

הסניף השלישי של איקאה בארץ עשוי להיפתח בקרית אתא

שיכון ובינוי נדל"ן תקים קניון ענק בהיקף של 600 מליון שקל בקרית אתא, ומנהלת מו"מ עם איקאה שתהיה חנות העוגן של הקניון

22.08.2010, 10:11 | שירלי ששון-עזר

קריית אתא נמצאת על המסלול המהיר להפיכתה מהקריה הלא מקובלת למלכת הכיתה החדשה של הצפון. ידועים כבר הפרטים על כביש עוקף הקריות החדש שייסלל בשלוש השנים הקרובות, על פתיחת הרכבת החשמלית-המטרונית שתעבור בקריה ועל הקניון החדש של עזריאלי המתוכנן להיפתח בשנת 2012. כעת מצטרפות לחגיגה קבוצות גדולות נוספות למשחק שמזהות את הפוטנציאל של העיר הצפונית.

חברת שיכון ובינוי נדל"ן של שרי אריסון תקים קניון ענק בהיקף של 600 מליון שקל על אם הדרך בכביש עוקף קריות מול מתחם הקניות של ביג הפועל במקום. שיכון ובינוי מעוניינת לאמץ את איקאה כחנות עוגן שתחובר לקניון. אם יבשילו התנאים לסגירת העסקה, שותפה נוספת שתצטרף לפרויקט הענק תהיה קבוצת קניוני ישראל, אחת מקבוצות הקניונים המובילות בישראל מקבוצת בריטיש ישראל.

גורמים בשיכון ובינוי סירבו להרחיב את היריעה בנוגע לעסקה, ורק ציינו כי הפרטים הידועים כרגע נכונים, עם זאת הנושא נמצא בבדיקה ושום דבר אינו סגור.

יוסי צבי, מנכ"ל קניוני ישראל, מסר כי "בהחלט יש מגעים עם שיכון ובינוי ועם איקאה אבל נכון לעכשיו זה כל מה שניתן לומר".

גורמים המקורבים לעסקה באיקאה, מסרו ל"כלכליסט" כי איקאה עדין לא החליטה דבר בנושא וכי כל החלופות באשר למיקומים השונים של החנות טרם עברו לאיקאה העולמית.

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ, אמר כי :"אנו עדים להמשך תהליך הפיתוח המואץ של קרית אתא. במהלך השנים האחרונות הנחנו תשתית באמצעות השקעות עתק במערכות כבישים ודרכים, פיתוח מערכת החינוך, פיתוח שכונות מגורים חדשות והחשוב מכל הכנת תוכניות לעידוד יזמות עיסקית בקרית אתא. הבסיס האיתן שהנחנו לעיר הופך את קרית אתא לעיר אטרקטיבית ליזמים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
ממוצע ההכנסה של הציבור בקריות לא מהמשופרים
כל מי שידו משגת בורח מזיהום האוויר ומהסכנות של מפרץ חיפה. רוב הנשארים בקריות , זה מחוסר ברירה. מי שחושב שקניונים נוספים ישפרו לנו את איכות החיים טועה טעות חמורה. ריבוי קניונים יביא הפסד לסוחרים במתחמים השונים ולתושבים יביא נאדה. באמשלכם- עזבו אותנו אנחנו לא עם של סוחרים.
אלי  |  23.08.10
8.
הבטחתם הקמת בית חולים ושכחתם אותנו- למה רק קניונים בראש דאגותיכם??!!
תושבי כל הקריות מופלים לרעה. הבטיחו ,לפני שנים , שיקימו כאן בית חולים והיו שמועות שבית חולים בני ציון/ רוטשילד יעתיק את מקומו לקרת אתא. נמאס מכל כך הרבה קניונים. יש ל המפרץ והקריון- זה מספיק די והותר. רוצים איכות חיים והתיחסות לבריאות התושבים !!!!!!!!!
אריאלה  |  23.08.10
לכל התגובות