אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - הדוגמה לחג של שטייניץ ונתניהו: שי מתוצרת חוץ צילום: שאול גולן

בלעדי ל"כלכליסט" - הדוגמה לחג של שטייניץ ונתניהו: שי מתוצרת חוץ

במשרד התמ"ת משקיעים מיליוני שקלים בעידוד רכישת מוצרים מתוצרת כחול-לבן, ואף העבירו למשרדים הממשלתיים בקשה מיוחדת בעניין לקראת החגים. למרות זאת, באוצר ובמשרד רה"מ מציעים לעובדים מתנות מתוצרת חוץ

24.08.2010, 06:57 | תומר אביטל

"לקראת החגים הקרבים והבאים עלינו לטובה, ברצוני לבקש ממך לפעול לכך שמתנות ההנהלה ומתנות ועד העובדים במשרדך יהיו מתוצרת כחול־לבן" - זו התחינה ששטח בתחילת החודש מנכ"ל משרד התמ"ת שרון קדמי בפני 26 מנכ"לי משרדי הממשלה. ההפצרות של קדמי, מתברר כעת, לא עשו את פעולתן: ל"כלכליסט" נודע כי משרד ראש הממשלה ומשרד האוצר החליטו להעניק לעובדיהם שי תוצרת חוץ לראש השנה.

הבחירה צורמת במיוחד לאור הקמפיין רחב ההיקף שמנהלת הממשלה כדי לעודד רכישה של תוצרת הארץ. כך, במטה כחול־לבן במשרד התמ"ת משקיעים מיליוני שקלים כדי ליזום קמפיינים שידרבנו את קהל הצרכנים להבין שכל רכישה של מוצר ישראלי תוביל בסופו של דבר ליצירת מקומות תעסוקה חדשים במשק הישראלי.

משרד ראש הממשלה הציע לעובדיו (אלה המועסקים במשרד יותר מארבעה חודשים) לבחור בין שלוש מתנות חג ידידותיות לסביבה, שכולן מיוצרות בחו"ל: זוג מחבתות נאופלם עמידות בפני שריטות (תוצרת קוריאה), מוט בלנדר של חברת מורפי ריצ'רדס (הבריטית), או מחם מים חשמלי עשוי נירוסטה של קיצ'נשף (המיובא מסין). גורם במשרד ציין כי לחלק מהמתנות מצורפים בקבוקי יין שאותם מעניקה הנהלת המשרד, ואלה דווקא מתוצרת ישראלית: מארז של זוג בקבוקי יין רקנאטי.

גם במשרד האוצר, כאמור, לא התאמצו למצוא שי ישראלי: שם מציעים לעובדים סט כלים למיקרוגל, גם הוא תוצרת חוץ.

ממטה "כחול־לבן" נמסר: "משרד התמ"ת והתאחדות התעשיינים מקיימים פעילות מגוונת בנושא הגברת המודעות לרכישות תוצרת הארץ, במטרה ליצור מקומות תעסוקה במשק הישראלי. אנו מצרים על כך שהנושא לא הופנם באופן מספק בחלק ממשרדי הממשלה. הממשלה תתקשה לדרוש מהציבור הרחב לפעול בנושא שהיא עצמה אינה מקיימת, ולכן כל משרד ממשלתי צריך להיות מחויב קודם כל בעצמו לקידום הכלכלה המקומית, התעסוקה והקניית ערכים - ובייחוד בתחום רכש תוצרת כחול־לבן".

יש לציין כי במכתב ששיגר קדמי נכתב כי "רכישת כחול־לבן חשובה, משום שבדיקות שנערכו בתמ"ת העלו כי הסטת יבוא לייצור מקומי בהיקף של מיליארד שקלים תיצור 2,750 מקומות תעסוקה חדשים". קדמי אף הציע למשרדים לפעול לפי רשימת יצרנים כחול־לבן מיוחדת, שגיבש משרדו.

במשרד ראש הממשלה ובמשרד האוצר סירבו להתייחס לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות72 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

70.
שילמדו מהמנהלים שלנו
אצלינו בעבודה תמיד מקפידים בכל חג, לתת מתנות כחול לבן ועושים זאת לא סתם אלא עם מתנות איכותיות, מושקעות ויוקרתיות שעושות טוב על הלב. השנה נותנים לנו מוצרים של SABON, גם לנשים וגם לגברים. כן, גם לגברים מגיע להיות מוקפדים...:) תאמינו לי שיכלו לעשות זאת גם במשרד ראש הממשלה. עצוב שזו ההתנהלות שם.
חגית , תל אביב  |  25.08.10
לכל התגובות