אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר התחזק ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 3.82 שקלים צילום: בלומברג

הדולר התחזק ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 3.82 שקלים

התחזקות הדולר מול השקל הגיעה על רקע התחזקותו בעולם בשל התגברות החששות ממיתון. היורו איבד 0.2% ושערו היציג 4.82 שקלים

24.08.2010, 15:32 | מישל אודי

יום לאחר שנגיד בנק ישראל הודיע באופן לא מפתיע על הותרת הריבית במשק ברמה של 1.75%, הדולר בגיב בעלייה של 0.4% ושערו היציג נקבע על 3.817 שקלים. היורו איבד 0.3% ושערו היציג 4.8176 שקלים הסיבה העיקרית היא התחזקות הדולר בעולם על רקע הערכות כי הכלכלה האמריקאית לא מצליחה להתאושש.

היורו נחלש ב-0.4% מול הדולר ונסחר כעת תמורת 1.26 דולר ליורו. הדולר מתחזק ב-0.8% מול הפאונד ונסחר תמורת 1.54 דולר לפאונד.

הסיבה העיקרית להשארת הריבית ללא שינוי היא החשש של פישר מהמשך התחזקות השקל ביחס למטבעות החשובים בעולם. העלאת הריבית בארץ, ללא מהלך דומה בארצות הברית ובאיחוד האירופי, מגדילה את פערי הריבית בין השקל לבין הדולר והיורו, ומגבירה לכן את האטרקטיביות של המטבע הישראלי בעיני המשקיעים הזרים.

 

התחזקות השקל ביחס לדולר וליורו פוגעת ביצואנים, ודרכם גם בכלל הפעילות הכלכלית במשק. מיד לאחר העלאת הריבית האחרונה, בסוף החודש שעבר, התחיל השקל להתחזק מול סל המטבעות ("שער החליפין האפקטיבי"), ועד אתמול הוא השלים עלייה מצטברת חדה-יחסית של 1.8%.

 

רפי גוזלן, אסטרטג המאקרו של לידר שוקי הון טען אתמול כי "האיום העיקרי כיום מבחינת בנק ישראל נובע מהציפיות לאינפלציה הגבוהות יחסית, כך שרק במידה ותירשם בהם עלייה ממושכת היא תזכה לתגובה מרסנת". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות