אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על קולנוע IMAX באילת הולך ומתחמם צילום: אביגיל עוזי

הקרב על קולנוע IMAX באילת הולך ומתחמם

גלובוס מקס דורשת מנאמן האג"ח להסיר את השעבוד על הקולנוע. נציגות האג"ח: "גלובוס מבקשת לגזול את שכר הנאמן ועו"ד, אחרי שויתרנו על 40% מהחוב"

25.08.2010, 09:30 | חנן פייגנבאום

מפעילת בתי הקולנוע גלובוס מקס מתכוונת להגיש תביעה נגד נאמן איגרות החוב של החברה ונגד נציגות בעלי האג"ח, ובמקביל לנקוט הליכים משפטיים לשחרור שעבודים שנרשמו לטובת מחזיקי האג"ח על נכסי החברה, הכוללים שעבוד על קולנוע IMAX שהיא מפעילה באילת.

החברה שבשליטת יורם גלובוס טוענת כי נאמן האג"ח, הרמטיק נאמנות, הפר את ההסדר שעליו חתמה עם מחזיקי האג"ח ופעל בחוסר תום לב, כשלא הפקיד את המסמכים לשחרור השעבודים בידיה מיד עם אישור הסדר החוב במאי האחרון.

המהלך של גלובוס מגיע בעקבות פנייתה של הרמטיק לבית המשפט. הרמטיק ביקשה כי בית המשפט יקבע האם להסיר את השעבוד על ה־IMAX, כפי שגלובוס דורשת, או לחלופין להמשיך ולהחזיק בשעבוד, כדרישת מחזיקי האג"ח.

בתחילת יולי העבירה גלובוס את התשלום הראשון (39 מיליון שקל) למחזיקי האג"ח במסגרת הסדר החוב. המועד המקורי לביצוע התשלום נקבע ל־13 ביוני, ובעלי האג"ח דורשים כי החברה תשלם להם הצמדה וריבית בגין תקופת האיחור. על פי הבקשה שהוגשה לבית המשפט, מסתכמות תביעות אלו, נכון להיום, בכחצי מיליון שקל.

לטענתו של עו"ד זאב הולנדר המייצג את גלובוס, התשלום למחזיקי האג"ח בוצע במסגרת ארכה של 15 ימי עסקים מהמועד להעברת התשלום למחזיקי האג"ח, שנקבע כי לא יהוו הפרה של ההסדר. עוד טוען הולנדר כי בהסדר החוב נקבע כי לתשלום לא יתווספו הפרשי הצמדה או ריבית מהיום הקובע ועד מועד התשלום.

באשר לתשלום לנאמן ולנציגות האג"ח, טוען הולנדר, כי גלובוס היתה מוכנה להעביר להם את הסכום שדרש נאמן האג"ח לפני אישור ההסדר, אלא שהרמטיק והנציגות הציגו דרישות נוספות ובכל מקרה לא שחררו את השעבודים כנדרש.

בתגובה לטענותיה של גלובוס מסר אבי בקל, חבר נציגות מחזיקי האג"ח של החברה: "אף שבאנו לקראתם, ומחקנו להם 26 מיליון שקל - המהווים יותר מ־40% מהחוב המתואם - גלובוס לא העבירה את התשלום במועד ומבקשת לגזול את שכר הנאמן ועורכי הדין, כמו גם את הריבית וההצמדה על האיחור. חד־משמעית לא נשחרר את השעבוד על הנכס באילת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות