אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היינקן סגרה מבשלות והקפיצה את הרווח הנקי במחצית הראשונה צילום: shutterstock

היינקן סגרה מבשלות והקפיצה את הרווח הנקי במחצית הראשונה

יצרנית הבירה השלישית בגודלה בעולם התמודדה עם ירידה במכירות באמצעות התייעלות - ודיווחה על רווח נקי של 879 מיליון דולר במחצית הראשונה

25.08.2010, 10:44 | סוכנויות הידיעות

היינקן, יצרנית הבירה השלישית בגודלה בעולם, דיווחה על רווח במחצית הראשונה שהכה את תחזיות האנליסטים הודות לירידת הוצאות הריבית ורווחים חד-פעמיים.

הרווח הנקי במחצית הראשונה עלה ב-42% ל-695 מיליון יורו (879 מיליון דולר), או 1.31 יורו למניה, הודיעה היום (ד') החברה ההולנדית. ההערכה החציונית של 6 אנליסטים בסקר בלומברג עמדה על 575 מיליון יורו בלבד. המכירות עלו ב-5.2% לעומת המחצית המקבילה ל-7.52 מיליארד יורו.

היינקן צפתה עלייה "אורגנית" ברווח הנקי לשנה בכללותה, שתהיה "לפחות בשיעור דו-ספרתי נמוך". החברה הודיעה כי היא "זהירה" בפיתוח צריכת הבירה בשווקים מפותחים.

נפח הבירה שנמכרה, לא כולל רכישות, צנח ב-2.3%, והובילה את הירידה צניחה של 9.4% במרכז ובמזרח אירופה, אזור שתרם כחמישית מהרווח התפעולי בשנה שעברה. היינקן ייחסה את הירידה לסביבה הכלכלית החלשה ולעלייה בשיעור המסים, בעיקר עלייה של 200% במס על אלכוהול ברוסיה. הירידה בנפח הייתה נמוכה מההערכה החציונית של האנליסטים, שצפו ירידה של 4.6%.

הנפח במערב אירופה, התורמת הגדולה ביותר לרווח של החברה, צנח ב-2.5%. היינקן חסכה 104 מיליון יורו על ידי סגירת מבשלות וצמצום הוצאות ההנהלה במסגרת תוכנית חיסכון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות