אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיון אחד יותר מדי: הרעש של וינברג נמאס על כבוב

דיון אחד יותר מדי: הרעש של וינברג נמאס על כבוב

עו"ד ד"ר משה וינברג, המשנה לראש לשכת עורכי הדין, ניהל מלחמת חורמה מתמשכת נגד הבורר בעניינו והצליח להרגיז את השופט חאלד כבוב. השופט דחה את בקשתו לביטול פסק הבורר וביקר את התנהגותו: "דווקנית ומרחיקת לכת"

26.08.2010, 10:06 | מארק שון

מלחמת החורמה שמנהל עו"ד ד"ר משה וינברג נגד הבורר שמונה בעניינו, השופט בדימוס מרדכי בלזר, הצליחה להוציא מכליו גם את שופט ביהמ"ש המחוזי חאלד כבוב. השופט דחה את בקשת וינברג לבטל את פסק הבורר, ומתח ביקורת נוקבת מהלכי וינברג, המשנה לראש לשכת עורכי הדין, חבר המועצה הארצית והוועד המרכזי.

"הבקשה היא חלק מסאגה בלתי נגמרת של ניסיונות להעברת הבורר מתפקידו", כותב כבוב, "תחילה בפנייה לראש לשכת עורכי הדין, ואחר כך בפעולות אינסופיות - החל בהגשת בקשות לבית המשפט לביטול המינוי, וכלה בנקיטת צעד חריג ומרחיק לכת, הגשת תביעה אישית נגד הבורר".

תחילת הפרשה בעסקת נדל"ן שנחתמה במאי 2007 בין וינברג לבין עורכי הדין גדי זילברברג, עדי ועופר רייסנר. זילברברג: "חברה בבעלותו של וינברג היתה הבעלים של בניין בשדרות רוטשילד, ורכשנו ממנו את הזכויות לקומות 3–5. כשהתחלנו בהליך השיווקי למכור את הזכויות, וינברג החליט שהוא מבטל את העסקה". זילברברג טוען כי וינברג סיכל מינויים של שלושה שופטים בדימוס. בפברואר קבע בלזר שווינברג לא היה רשאי לבטל את העסקה, ושעליו לשלם מיליון שקל וחצי.

השופט כבוב מתאר את מלחמתו של וינברג בבורר: וינברג לא הופיע לדיוני הבוררות, אף לא לחקירה נגדית על תצהיר שהגיש, ולאחר מכן טען בבקשה לביטול פסק הבורר שלא ניתנה לו הזדמנות להעלות את טיעוניו. "היעלה על הדעת שהמבקש יעלה טענה כאילו לא ניתנה לו הזדמנות ראויה לטעון את טענותיו ולהביא ראיותיו, שעה שהוא בחר שלא להתייצב לדיונים?" לאחר שנדחו בקשותיו של וינברג מיו"ר לשכת עורכי הדין ומבית המשפט לפסול את הבורר, מבהיר השופט, הוא היה מחויב להמשיך בניהול ההליך, "ולא לנקוט עמדה דווקנית שיש בה משום התרסה כלפי הבורר".

"הבורר אינו כשיר"

אלא שהניסיונות של וינברג לתקוף את הבורר לא פסקו. בצעד שכבוב מגדיר "חריג ומרחיק לכת" הגיש וינברג תביעה אישית נגד הבורר, בטענה שאינו כשיר לשמש בתפקיד, וכי מלכתחילה היה מוטה נגדו בבוררות: "הבורר נוהג בחוסר אובייקטיביות... ובאטימות, תוך אי־התחשבות בכללי הצדק הטבעי", כתב וינברג בתביעה ופירט את הנזקים שספג לטענתו מהבורר, כ־230 אלף שקל. שופטת בימ"ש השלום בתל אביב שרון גלר־אהרוני מחקה את התביעה האישית נגד בלזר: "הליך זה נכנס בגדר אותם מקרים חריגים אשר בגינם יש לסלק את התביעה על הסף כבר בראשית דרכה".

מד"ר וינברג לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות