אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"וושינגטון פוסט": ה-CIA משלם לבכירים רבים בממשל קרזאי צילום: בלומברג

"וושינגטון פוסט": ה-CIA משלם לבכירים רבים בממשל קרזאי

התשלומים נועדו לסייע לסוכנות לשמור על מקורות מידע בתוך ממשלת אפגניסטן. גורם ב-CIA אמר שהתשלומים לגורמים באפגניסטן הכרחיים כיוון "שראש המדינה לא יספר לך הכול", וכיוון שלעתים נראה שקרזאי אינו מודע לפעולות של חברי ממשלתו

27.08.2010, 13:25 | סוכנויות הידיעות

ה-CIA משלם למספר רב של בכירים בממשלו של נשיא אפגניסטן חאמיד קרזאי - כך דיווח היום (ו') ה"וושינגטון פוסט". מקורות אמריקאים רשמיים בעבר ובהווה אמרו כי במקרים רבים התשלומים הם לפרק זמן ממושך, ונועדו לסייע לסוכנות לשמור על מקורות מידע בתוך ממשלת אפגניסטן.

כמה מיועציו של קרזאי היו מודיעים של ה-CIA, ואחרים קיבלו כספים כדי להבטיח את נגישותם. תשלומי ה-CIA נמשכים למרות החששות שהסוכנות תומכת באנשי ממשל מושחתים, לפי אחד המקורות. דובר ה-CIA התייחס למקור זה ואמר כי "נראה כי המקור האנונימי מונע מבורות, רוע או שניהם".

השחיתות והממשל באפגניסטן נבדקים בקפידה בארה"ב, כיוון שנשיא ארה"ב ברק אובמה מתכנן שינוי של האסטרטגיה בדצמבר, חודש לאחר הבחירות לקונגרס ועקב התמיכה המדולדלת במלחמה.

גורם ב-CIA אמר שהתשלומים לגורמים באפגניסטן הכרחיים כיוון "שראש המדינה לא יספר לך הכול", וכיוון שלעתים נראה שקרזאי אינו מודע לפעולות של חברי ממשלתו.

אובמה לחץ השנה על קרזאי לפעול יותר למען ביעור השחיתות, שלדברי וושינגטון מסבכת את יצירת הקשרים עם האוכלוסייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ה-C I Aפועל מכוח הכסף ,כתחליף למוח
סוכנות הביון המרכזית משלמת שוחד לקרזאי ולחבורתו ,ומאידך מבקשת ממנו לבער את השחיתות, שומו שמיים , אילמלא הטרגדיה ,היתה זו קומדיה, סוכנות הביון חובקת העולם ,בעלת התקציב האסטרונומי והאמצעים הטכנולוגיים החדישים ביותר לא תצליח לרשום שום התקדמות בסוגייה זו ,כי באין מוטיבציה אצל המנהיגים ומכל שכן בקרב האוכלוסיה ,ימשיכו להיכשל בהשגת מטרתם ,שאיש לא יודע מה היא? ונניח שהאוכלוסיה ומנהיגיה היו נותנים כתף לאמריקאים עדיין לא יועיל הדבר ,כי הטאלבאן מצליח לשים לאל את כל מאמציו של האויב האמריקאי ,כי הוא פועל מתוך אמונה ואידיאולוגיה ואף מצליח לרשום הישגים בזה אחר זה .כפי שהרוסים נסו כך יהיה גם גורל האמריקאים במוקדם או במאוחר
חזק הנביא  |  28.08.10
2.
אותי מעניין הרבה יותר למי משלם הסי אי איי בממשל ביבי.מה מעניין אותי קרזאי וממשלו. הלו זה ברור
כי הדבר הזה לא מחזיק מים וללא התשלום גם לא יחזיק יום.בקיצור, עומד על קרעי תרנגולת וזאת המציאות המרה.כי גם לאלקעידה משלם הסי אי איי, כדי לשלוט שם באלה ובאלה לבזוז את אוצרות הטבע הרבים של אפגניסטאן.מה נראה לכם, שבזמנו בברימ לא ידעו זאת? עכשיו יודעים כולם, מי היא ארהב. הבוזז הגדול בכל הזמנים. ואתם בטח לא תפרסמו זאת כי סתימת פייות הוא תפקידכם והפחד מן האמת ומן הסי אי איי הוא המנוע המניע אתכם וכאשר סתמתם את פי בעבר, לא תפליא אותי סתימת הפייות גם כיום, עד היום בו גם אתם תצעקו אל השמים ואיש לא ישמע, או אז תזכרוני.
מכאל.ז. , ככה ככה  |  27.08.10