אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אין כסף? לא עושים ילדים: שיעור הילודה בארה"ב נפל לשפל חדש צילום: גדי קבלו

אין כסף? לא עושים ילדים: שיעור הילודה בארה"ב נפל לשפל חדש

שיעור הילודה בשנת 2009 ירד בעקבות המיתון ב-2.6%; מדובר בשנה שנייה ברציפות של ירידה בילודה; "תופעה דומה התרחשה בימי השפל הגדול, וזה חוזר שוב היום", מסביר סוציולוג

28.08.2010, 12:25 | סוכנויות הידיעות

שיעור הילודה בארצות הברית נפל לרמתו הנמוכה ביותר מזה לפחות מאה שנים, ככל הנראה מאחר שרבים החליטו כי בשל הנסיבות הכלכליות הם אינם יכולים להרשות לעצמם לגדל ילדים נוספים.

מנתונים שפרסם המרכז הארצי לסטטיסטיקת בריאות עולה כי שיעור הילודה ב-2009 ירד זו השנה השנייה ברציפות מאז החל המיתון ב-2007. מדובר בנפילה של 2.6% בשנה שעברה, אף שהאוכלוסייה בכללותה גדלה. "בכל חודש חלה ירידה בהשוואה לשנה הקודמת", מסבירה סטפני ונטורה, הדמוגרפית שפיקחה על הדו"ח.

שיעור הילודה ירד בשנה שעברה לרמה של 13.5 לידות לכל אלף אנשים. זאת בהשוואה לרמה של 14.3 ב-2007, אז נולדו בארצות הברית יותר תינוקות מבכל שנה אחרת בהיסטוריה של המדינה, ו-30 ב-1909. על פי הדו"ח, נרשמו בארצות הברית ב-2009 4.136 מיליון לידות, ירידה מ-4.247 מיליון בשנה קודם לכן, ולמעלה מ-4.3 מיליון לידות ב-2007.

"כשהכלכלה במצב רע אנשים אינם מרגישים בנוח לגבי עתידם הכלכלי, והם נוטים לדחות לידת תינוקות. תופעה דומה התרחשה בימי השפל הגדול, וזה חוזר שוב היום", אומר הפרופסור לסוציולוגיה אנדרו צ'רלין מאוניברסיטת ג'ון הופקינס.

המגמה הנוכחית גוררת השוואות ליפן, שהמשבר הכלכלי שחוותה בשנות ה-90 לווה בשיעור ילודה נמוך ביותר. הילודה ביפן נפלה ב-2% ב-2009, לאחר עלייה קלה ב-2008. לעומת זאת בבריטניה המצב מעט שונה. האוכלוסייה רשמה בשנה שעברה את הזינוק הגדול ביותר שלה מזה קרוב למחצית מאה, ושיעור הפוריות הוא ברמתו הגבוהה ביותר מאז 1973. גם בצרפת שיעור הילודה בעלייה, וכך גם בגרמניה, אם כי שיעור הילודה שם עדיין נחשב נמוך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
לגד מתגובה אחד
לו יכולתי לראות אותך ואת חבריך במדינה בה אין דתיים וחרדים שיאזנו את הדמוגרפיה הערבית, נראה מה הייתם עושים אז. נזכרתי מה הייתם עושים - הייתם הורגים בהם כמו שעשיתם לעיר יפו ולשיך מוניס ועוד רבים. כן, החרדים הם אלה שגורמים לכם להראות יפי נפש ומעניקים לכם את ההזדמנות לשכוח שאתם מבפנים באמת חיות טרף. דרך אגב ,בעידן הדיגיטלי נשמרת ומתועדת השנאה שלכם, איתה נתחשבן כאשר נהיה הרוב, ובקרוב!
29.08.10
לכל התגובות