אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהלים בבנק גרמני הציגו בכיר בוול סטריט כפדופיל צילום: אי אף פי

מנהלים בבנק גרמני הציגו בכיר בוול סטריט כפדופיל

מנכ"ל הבנק הגרמני והיועץ המשפטי הם רק שניים מהחשודים בקשירת קשר לסלק את מנהל סניף HSH בניו יורק על ידי הצגתו כצרכן פורנוגרפיית ילדים

29.08.2010, 19:02 | ארז רומס

פרקליטות מדינת ניו יורק הגישה בסוף השבוע כתב אישום נגד כמה מנהלים מצמרת הבנק הגרמני HSH נורדבנק, בחשד כי הם ניסו להציג את מי ששימש מנהל סניף וול סטריט של הבנק כצרכן פורנוגרפיית ילדים, כדי לגרום להדחתו מהבנק. לפי מידע שמסרה ל"דר שפיגל" חברת הייעוץ המשפטי ששכר הבנק כדי להתמודד עם כתב האישום, בין החשודים נמצאים יו"ר הבנק דירק-ינס נוננמאכר, והיועץ המשפטי הראשי וולפגנג גסמן. HSH נורדבנק משמש כבנק הממשלתי של מדינות המחוז שלזוויג-הולשטיין והמבורג.

תחילתו של הסיפור השערורייתי היתה בפשיטה שערכו ב־17 בספטמבר 2009 רשויות החוק בארה"ב על משרדו של מנהל הסניף הניו יורקי של הבנק, רולנד קיזר. במהלך פשיטה זו, שבה נטל חלק גם גסמן, שפוטר בינתיים מתפקידו, מצאו השוטרים על אחת ממסגרות התמונות של בנותיו של קיזר מדבקה עם כתובת אימייל והכיתוב Kid (ילד/ה), ולידו מה שהתברר כסיסמה לאתרי תמונות המציגים פורנוגרפיית ילדים, אתרים שהיו שמורים כקישורים בדפדפן האינטרנט של קיזר.

לאחר חקירה הודיעה הפרקליטות בניו יורק למנהלי הבנק כי לדעתה קיזר "נפל קורבן לקנוניה". מנגד, הפרקליטות הדגישה כי לדעתה מישהו אחר יצר את חשבון האימייל ששימש לכאורה את קיזר, וכעת כאמור בוסס החשד נגד נוננמאכר, גסמן ועוד שורת בכירים שמספרם טרם פורסם. לפי החשד, הסיבה לטפילת החשדות על קיזר היתה רצונם של הבכירים להפסיק את עבודתו.

דובר מטעם הבנק מסר ל"דר שפיגל" כי "חברת הייעוץ המשפטי ששכר הבנק מצאה כי מר נוננמאכר התנהג לכל אורך הפרשה כפי שמתחייב", אולם העיתון לא הצליח למצוא להצהרה זו סימוכין בחברת הייעוץ המשפטי עצמה.

בתוך כך, המערכת הפוליטית בגרמניה הביעה תדהמה ושאט נפש פומבית מהצהרות שהשמיע חבר דירקטוריון הבנק המרכזי בגרמני, תילו סאראזין, שלפיהן "היהודים חולקים גנים משותף". סאראזין כתב את הדברים בספר שפירסם. שר החוץ, גידו וסטרוולה, אמר כי "אין בגרמניה מקום להצהרות אנטישמיות מסוג אלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות