אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מינוי ניר גלילי למנכ"ל סונול צפוי בימים הקרובים צילום: שחר צרפתי

מינוי ניר גלילי למנכ"ל סונול צפוי בימים הקרובים

גלילי עזב את שלמה SIXT לטובת התפקיד. האתגר הראשון שלו: מאבק העובדים על תנאי שכרם

29.08.2010, 19:23 | ליאור גוטמן

דירקטוריון חברת האנרגיה סונול צפוי לאשר במהלך הימים הקרובים את מינויו של ניר גלילי לתפקיד מנכ"ל החברה. גלילי (55) מסיים בימים אלו עשר שנות עבודה בחברת הליסינג והשכרת הרכב שלמה SIXT שבבעלות שלמה שמלצר.

גלילי הודיע על פרישתו משלמה SIXT לפני כשבוע וחצי. הוא יחליף בסונול את תמיר פוליקר (45) שכיהן כמנכ"ל החברה בארבע וחצי השנים האחרונות. פוליקר צפוי לפרוש מיד לאחר החגים.

סונול נחשבת לאחת מחברות האנרגיה הגדולות בישראל עם נתח של כ־22% משוק הדלק המקומי. בבעלותה כ־230 תחנות דלק וכ־150 חנויוות נוחות תחת המותג Sogood בפריסה ארצית. החברה נמצאת בבעלות גרנית הכרמלשבשליטת איש העסקים דוד עזריאלי, המחזיקה גם בחברות טמבור, סופרגז ו־GES הפעילה בתחום התפלת המים וטיהור השפכים.

על פי דיווחי גרנית לבורסה, סונול סיימה את הרבעון השני של שנת 2010 עם צבר הכנסות מגזרי של כ־2.2 מיליארד שקל ועם רווח מגזרי של כ־73 מיליון שקל מפעילות בתחום תזקיקי הנפט. בין הנושאים הבוערים על שולחנו של גלילי כמנכ"ל סונול יעמוד המאבק בין הנהלת החברה למפעילי התחנות ועובדי סונול על שינוי תנאי שכרם.

כמנכ"ל שלמה SIXT היה גלילי בין האחראים להפיכתה לחברת הליסינג והשכרת הרכב הגדולה בישראל. במהלך העשור שבו ניהל גלילי את החברה, גדל צי כלי הרכב של שלמה SIXT ביותר מ־300% מ־20 אלף מכוניות ל־70 אלף מכוניות. לפי ההערכות בענף הליסינג, מדובר בצי הכפול בגודלו משאר חברות הליסינג שמתחרות מול שלמה SIXT.

ניר גלילי סירב להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות