אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף סוף: בניית איצטדיון סמי עופר בחיפה יוצאת לדרך

סוף סוף: בניית איצטדיון סמי עופר בחיפה יוצאת לדרך

ביהמ"ש המחוזי בחיפה דחה את הבקשה של סולל בונה להוציא צו מניעה לתחילת העבודות. ועדת המכרזים: עיכוב של הפרוייקט היה מסכן תרומה של 20 מיליון דולר שנתן עופר

30.08.2010, 13:25 | מארק שון

בית המשפט המחוזי בחיפה הסיר את המחסום המשפטי האחרון והאיצטדיון החדש בעיר אמור להתחיל להיבנות כבר מחר (ג'). השופט אליקים אברהם דחה את בקשתה של סולל בונה, שעתרה לבית המשפט נגד הזכייה של חברות אלקטרה בנייה וב.ס.ט. ייזום ובנייה.

מדובר בפרויקט עצום להקמת איצטדיון כדורגל בינלאומי המכיל למעלה מ-30 אלף מקומות, ולצדו מלון ומרכזי ספורט. עלות ההקמה הכוללת, על פי ההצעה הזוכה של חברת אלקטרה, היא 138.6 מיליון שקל. ההצעה היתה נמוכה ב-75 אלף שקל מהצעה של חברת סולל בונה.

הטענה של סולל בונה נגד המכרז היתה טכנית במהותה. כל המציעות במכרז היו צריכות להעניק ערבות בנקאית שתהיה בתוקף עד סוף דצמבר 2010. לאחר שוועדת המכרזים דחתה את המועד האחרון להגיש הצעות בשבועיים, סולל בונה טענה כי במקביל גם הערבות הבנקאית צריכה להידחות עד ה-14 בינואר 2011. טענה אגב שהסתמכה על מסמכי המכרז עצמו. בפועל, מלבד סולל בונה אף חברה אחרת לא דחתה את התאריך של הערבות הבנקאית.

השופט דחה את הבקשה להוציא צו מניעה, והסתמך בעיקר על המכתב של ועדת המכרזים שקבעה את דחיית מועד המכרז. במכתב עצמו לא נכתב שיש לדחות גם את המועד של הערבות. "ניתן לקבוע כי לכאורה לא נפל פגם בהצעה ובשיקול ועדת המכרזים", כתב השופט בהחלטה, "לכל היותר מדובר בפגם טכני שכונה על ידי הוועדה פליטת קולמוס ולכאורה איני מוצא כל פגם בהחלטת ועדת המכרזים בנושא זה".

אחת הסנקציות שנשמעו מכיוונה של וועדה המכרזים, וככל הנראה השפיע על החלטת השופט, היתה שהתרומות לבניית האיצטדיון - 20 מיליון דולר על ידי סמי עופר ועוד 135 מיליון שקל של הטוטו – ניתנו בתנאי שהפרוייקט יעמוד בלוחות הזמנים. עיכוב העבודות אם יבוטל המכרז יסכן את קבלת התרומות, טענה וועדת המכרזים.

אלקטרה בנייה וב.ס.ט מיוצגות על ידי עורכי הדין ארי וקסלר, נחום קובובסקי ואלעד חן ממשרד ברקמן וקסלר בלום ושות'. חברת האצטדיון הבינלאומי חיפה יוצגה על ידי עורכי הדין רן פינגרר ודנה פינגרר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות