אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלייה בשווי הנדל"ן תרמה לגידול של פי 4 ברווח הנקי של ביג צילום: הרצל יוסף

עלייה בשווי הנדל"ן תרמה לגידול של פי 4 ברווח הנקי של ביג

הרווח הנקי ברבעון עמד על 64.7 מיליון שקל בהשוואה לרווח נקי של 16 מיליון שקל ברבעון המקביל. בכוונת החברה להמשיך ולחפש מרכזים מסחריים נוספים בארה"ב

30.08.2010, 14:20 | שהם לוי

הרווח הנקי של ביג מרכזי קניות ברבעון השני גדל כמעט פי 4 בהשוואה לרבעון המקביל והסתכם ב-64.7 מיליון שקל. כל זאת בזכות עלייה בשווי ההוגן של נדל"ן להשקעה שהסתכמה ברבעון ב-31.4 מיליון שקל כשברבעון המקביל גדל שווי הנדל"ן ב-18.2 מיליון שקל.

עיקר העלייה בשווי הנדל"ן נובעת משיערוך מרכז הקניות של החברה בקריות: 14 מיליון שקל - אלה נבעו ברובן משיערוך בניין חדש שהקימה החברה. יתרת העלייה בשווי הנדל"ן נובעת משיערוך מרכזי קניות שבנתה באילת וכרמיאל: 12 מיליון שקל ו-68 מיליון שקל בהתאמה.

ברבעון השני הסתכמה ההכנסה התפעולית הנקייה (N.O.I) מהשכרת הנכסים ב-48.4 מיליון שקל, זאת בהשוואה ל-42 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר העלייה מוסברת בדו"ח הדירקטוריון בהחלפה של שוכרים בדמי שכירות גבוהים יותר וכן מאיחוד לראשונה של הפעילות בארה"ב.

נקודה שלילית בדו"חות החברה היא דווקא הגידול בהוצאות ההנהלה פי 2 מ-4.1 מיליון שקל ל-7.6 מיליון שקל.

תזרים המזומנים של החברה מפעילות שוטפת התסכם ב-13.8 מיליון שקל לעומת 17.3 מיליון שקל ברבעון המקביל.

נכון למועד הדו"חות הכספיים לרשות החברה עומדות מסגרות אשראי בלתי מנוצלת בהיקף של 86 מיליון שקל. בכוונת ביג להמשיך ולחפש מרכזים מסחריים נוספים ולרכוש אותם תוך שימוש בתזרים המזומנים מהפעילות השוטפת.

נזכיר כי ב-12 במאי התקשרה החברה בהסכם עם קימקו לרכישת מרכזים מסחריים בארה"ב.

ב-29 ביוני השלימה החברה רכישה של 13 מרכזיים נוספים בארה"ב. כמו כן, השלימה ביג עם חברת KIMCO האמריקאית, רכישה של 5 מרכזים מניבים נוספים בארה"ב. בעקבות כך מחזיקה ביג יחד עם קימקו 22 מרכזים המשקפים שווי של 518 מיליון דולר. לגבי שניים מהנכסים טרם הושלמה העסקה, אולם נחתמו המסמכים והכספים הועברו לחשבון נאמנות.

לאחר תקופת הדוח, חתמה ביג על מזכר הבנות עם חברת DDR האמריקאית להקמת מיזם משותף שמטרתו איתור משותף של מרכזים פוטנציאליים בארה"ב אשר ירכשו את הנכסים הפוטנציאלים שיאותרו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות