אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מענק של 10,000 שקל לשוטרים שיישארו בשירות צילום: עטא עוויסאת

מענק של 10,000 שקל לשוטרים שיישארו בשירות

המענק הינו יוזמה של המשרד לביטחון פנים, ויינתן ל-5,000 סוהרים ושוטרים שהתחייבו להשאר בעבודם במשך שנתיים נוספות

30.08.2010, 15:45 | תומר אביטל

כ-5,000 שוטרים וסוהרים יזכו למענק חד פעמי של 10,000 שקל בתמורה להסכמתם להאריך את עבודתם בשירות המדינה בשנתיים נוספות. המענק ישולם בשתי פעימות, הראשונה מייד לאחר ההתחייבות להמשך השירות, והיא תינתן, ככל הנראה, לפני כניסת ראש השנה.

כמו כן הוחלט כי 850 קצינים בדרגת פקד/כלאי יזכו גם כן למענק חתימה בגובה - 11,000-9,000 שקל. השוטרים והסוהרים הזכאים למענק הם בעלי ותק של 10-4 שנים.

המהלך לשיפור תנאי השוטרים והסוהרים נרקם בימים האחרונים במשרדו של השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' והוא גובש בסיוע מפכ"ל המשטרה ונציב בתי הסוהר. לדברי השר אהרונוביץ' "אין ספק שזהו יום חשוב במאבק בפשיעה ובאלימות. אני שמח שהצלחנו לתרגם את הסיסמאות לגיבוי אמיתי. יחד עם זאת, אין ספק שעוד ארוכה ורחוקה הדרך למיצוב סדר העדיפויות הלאומי בנוגע לחזית המאבק בפשיעה ובאלימות, אך אין ספק שאנו בכיוון הנכון".

במשרד לביטחון פנים אמרו כי המענק נועד "לתת מענה לאלפי שוטרים וסוהרים אשר פועלים ימים ולילות, ללא חגים ושבתות, וזאת תמורת תגמול שלעיתים מגיע לרמה של שכר מינימום בלבד".

במשרד הודיעו כי במקביל נבחנים שינויים במערכת השכר והתגמול במשטרת ישראל ושירות בתי הסוהר. רק לפני חודשיים הודיע משרד האוצר במהלך דיון בכנסת כי הוא מתנגד להעלאת שכרם של השוטרים בגלל הסכמים תקציביים ועלות כבדה לקופת המדינה. עם זאת, המשרד לביטחון פנים ממשיך במאמצים למצוא נוסחה שתשפר את תגמול שוטרי וסוהרי שטח.

תקציב המשרד לביטחון פנים עומד על כ-10 מיליארד שקל ב-2010, ו-11.8 מיליארד שקל ב-2011.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות