אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוועדה המחוזית: לא יוקמו מגדלים נוספים בנווה צדק

הוועדה המחוזית: לא יוקמו מגדלים נוספים בנווה צדק

מי שמחזיק בקרקעות פנויות בנווה צדק לא יוכל כעת ליזום בנייה לגובה בשטחי התוכנית

30.08.2010, 18:53 | שירלי ששון-עזר

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה בתל אביב אישרה את התוכנית לפיתוח ושימור נווה צדק, שמתגלגלת במוסדות התכנון והבנייה מ־1975.

מטרת התוכנית, ששמה "תפרי נווה צדק דרום" ושחלה על האזור הדרומי־מערבי של שכונת נווה צדק ועל שכונת נווה שלום, היא לקבוע מסגרת בנייה כוללת לאזור שתאפשר שיקום ושימור מבנים קיימים, לצד בנייה חדשה בהתאם לאופי השכונה. מבחינת היזמים יש לתוכנית זו משמעות אחת: מי שמחזיק בקרקעות פנויות בנווה צדק לא יוכל ליזום בנייה לגובה בשטחי התוכנית, בדומה למה שנעשה במגדל נחושתן של אלי פפושדו, המתנשא לגובה 32 קומות.

אחד היזמים שלא יוכלו לממש את תוכניותיו באזור הוא היזם היהודי־אנגלי אדמונד שמסי. לפני כשנתיים הוא רכש את הקרקע שעליה עומד בית הכנסת שערי תורה ב־6.3 מיליון דולר, כדי לבנות עליה פרויקט מגורים יוקרתי. הכללת בית הכנסת כאתר לשימור מחמיר מורידה מהפרק את יציאת הפרויקט שלו לפועל.

"זו החלטה אחראית מאוד ואמיצה ביחס ללחצים שהופעלו על הוועדה", אמרה ל"כלכליסט" תמר טוכלר, מנהלת מחוז תל אביב במועצה לשימור אתרים, והוסיפה: "היה חשש שלפיו יזמים רבים יקדמו בנייה גבוהה בשכונה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

34.
אתם לא מבינים? אין מנוס מלבנות לגובה.
מה עדיף ? של1000 עשירים יהיה בית קרקע בתל אביב או של100000 יהיו דירות 4-5 חדרים לגובה בת"א. העיר מטרופולין שמרכז בתוכו את מירב מקומות העבודה בארץ, הביקוש לאיזור אדיר ואין מנוס מלבנות לגובה. כמו שבמנהטן יש בניינים היסטורים שנשתמרו ככה אפשר גם בת"א, אבל זה לא אומר שכל בית שמתמוטט על דייריו חייבים לשמר. די עם כיעור, תתחילו לחדש את העיר. ומי שרוצה בית קרקע מוזמן לחפש מחוץ לעיר, אלא אם כן הוא מולטימיליונר.
זאב  |  02.09.10
31.
כדייר בנווה צדק אני מצדיע ומוקיר את מקבלי ההחלטה
אין אפשרות לתאר במילים את הכיעור ואי הצדק של מגדלי נחושתן.מנסים לקרוא להם מגדלי נווה צדק וחבל מכיוון שהם לא רק לא שייכים לשכונה אלה הדיירים שגרים בהם לא חיים ולא מוסיפים שום דבר לשכונה מכיוון שהם רובם תושבים זרים אשר מופיעים רק בחגים. המגדל שהוקם חוסם לנו את השמש כך שרק בשעה 14:00 אנו זוכים למעט אור.חבל שאשרו לקבלן להגדיל את הקומות בתמורה להעברת נכסים לטובת הציבור. המצחיק בכל הדבר שהעירייה לא עשתה כלום,עם הנכסים ו2 מבנים מדהימים שהיו אמורים לשרת אותנו התושבים כפיצוי עומדים ריקים. הבטיחו לנו סיפרייה וגן ילדים אולם שום דבר לא נעשה.
משה ראובני , נווה צדק  |  31.08.10
לכל התגובות