אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סרט אחר צילום: אייל לנדסמן

סרט אחר

מיזם "קולנוע פרינג'", שיושק במסגרת פסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה, יעודד סרטים עצמאיים מז'אנרים מסורתיים פחות, ובמדיטק משיקים עונה חדשה

31.08.2010, 10:30 | מאיה נחום שחל

במסגרת פסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה, שיתקיים בסוכות, תושק "קולנוע פרינג'" - יוזמה חדשה וייחודית שנועדה לספק מסגרת תומכת ליצירה קולנועית אלטרנטיבית ולעודד הפקה של סרטים עצמאיים. מאחורי היוזמה עומדים המפיק ומנהל התוכן של סינמטק שדרות, אלעד פלג, והבמאי־מפיק ועיתונאי מרט פרחומובסקי.

"אנחנו מרגישים שיש הרבה סרטים שמגיעים לשלב של גיוס צוות וכתיבת תסריט, אבל נתקעים בשלב העריכה בגלל חוסר מימון, ורק מתי מעט מגיעים לקו הגמר", מספר פלג. "המיזם ייצר מסגרת שתיתן אלטרנטיבה ליוצרים עצמאיים שאינם מקבלים את הסיכוי שלהם דרך הקרנות". לדבריו, "חשוב לנו מאוד שיעשו פה יותר קומדיות ואולי סרטי אימה, מדע בדיוני ומחזמר", אומר פלג. "אם תגיע דרמה מאוד טובה ותעבור את המסלול אז בשמחה. אם נצליח להביא סרט כמו 'עג'מי' זו תהיה הצלחה גדולה מבחינתנו".

הסרטים ייבחרו על פי שיטת פרמטרים ייחודית שתתבסס על ניקוד. ההפקות שיצברו מדי שנה את הניקוד הגבוה ביותר יזכו ליהנות מהתמיכה של "קולנוע פרינג'". שיטת הבחירה תתבסס על כמה קריטריונים, ובהם נתונים אובייקטיביים כגון השכלה קולנועית פורמלית, ניסיון מקצועי בבימוי סרט קצר וז'אנר, וכן ייבחרו פרויקטים שיימצאו על ידי הלקטורים מעניינים וראויים.

אנשי הצוות שישתתפו בסרטים יגויסו מתוך מאגר שייבנה מדי שנה בידי אנשי "קולנוע פרינג'" - צוות אשר יביע את נכונותו לעבוד בהתנדבות בפרויקטים. בין הגורמים שהביעו נכונות להשקיע במיזם: קרן הקולנוע הישראלי בראשותו של כתרי שחורי, שתיתן 100 אלף שקל בשנה הראשונה עבור הפקת שני סרטים; חברת הציוד ON AIR של גיא ברוזה, שתספק ציוד תאורה, צילום וסאונד ללא תשלום עבור 15 ימי צילום לשתי הפקות (בשווי 30 אלף דולר); ואולפני DB של גיל תורן, שייתנו עשר משמרות עריכת סאונד חינם ומשמרות נוספות במחירים מוזלים. בימים אלה מנסים לגייס אולפן עריכה שיירתם למיזם.

"אורה הכפולה". תמשיך לככב ברפרטואר המדיטק גם בעונת 2011-2010, צילום: אייל לנדסמן "אורה הכפולה". תמשיך לככב ברפרטואר המדיטק גם בעונת 2011-2010 | צילום: אייל לנדסמן "אורה הכפולה". תמשיך לככב ברפרטואר המדיטק גם בעונת 2011-2010, צילום: אייל לנדסמן

 

חדש במדיטק

בינואר תיפתח העונה החדשה של תיאטרון המדיטק חולון, בניהולו של המנהל האמנותי החדש, הבמאי רוני פינקוביץ'. ברפרטואר חמש הצגות חדשות, ולצדן גם מוכרות, כמו "לרקוד עם אבא", "אורה הכפולה" ו"לב של מלך". הדרמה שתפתח את העונה היא "הנער מסיביליה", על פי ספרה של דורית אורגד למחזה של חיים אידיסיס בשיתוף סמינר הקיבוצים.

 

זהו סיפורו של מנהיג חבורת נערים אלימה בסיביליה של המאה ה־17 שחשפה יהודים אנוסים, שנרדפו על ידי הכנסייה ואולצו להתנצר. בהמשך יעלו הדרמה הקומית הפיוטית "נחמן" מאת עוזי בן כנען, על חיים נחמן ביאליק הילד; "נסיך צפרדע" על פי האחים גרים, בעיבוד לשחקנים ובובות, של אופירה ארכוני; והמחזמר "הקוסם מארץ עוץ" בשיתוף תיאטרון בית ליסין, בבימויו של גלעד קמחי. את העונה תחתום ההפקה "הרקדן", המשלבת מחול ותיאטרון, מאת יענקל'ה יעקובסון ובביצוע להקת המחול פרסקו, בבימוי וכוריאוגרפיה של יורם כרמי. ההפקה עוסקת ברקדן צעיר שיוצא לחפש את הריקוד היפה בעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות