אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדימום נמשך: גם אחרי הסדר האג"ח רבינטקס תלויה בבנקים

הדימום נמשך: גם אחרי הסדר האג"ח רבינטקס תלויה בבנקים

ליצרנית מוצרי המיגון והטקסטיל הצבאיים התחייבויות לטווח קצר למחזיקי האג"ח והבנקים בהיקף של 93 מיליון שקל, ובקופת המזומנים שלה 20 מיליון שקל בלבד. עכשיו היא תלויה במיחזור הלוואות למימון פעילותה השוטפת

01.09.2010, 08:58 | נעמה סיקולר

שנה וחצי לאחר הסדר החוב עם מחזיקי איגרות החוב שלה מתקשה רבינטקסשבשליטת אינספיירשל אבי (אבירם) ורטהיים (61%) לחזור למסלול. רבינטקס סבלה ברבעון השני של 2010 מירידה בהיקפי הפעילות בתחומי התמחותה - מוצרי מיגון וטקסטיל צבאיים, בעיקר המיגון האישי.

הכנסותיה של רבינטקס ברבעון הסתכמו ב־70.8 מיליון שקל, ירידה של 52% ביחס לרבעון המקביל ב־2009. גם צבר ההזמנות של החברה מבטא את הירידה הדרמטית בפעילות, והוא מסתכם ב־94.4 מיליון שקל בלבד בסוף הרבעון לעומת 152 מיליון שקל בסוף הרבעון השני של 2009.

הרווח הגולמי של החברה נשחק בחדות ועמד על 3 מיליון שקל בלבד ברבעון, שמינית מהיקפו ברבעון המקביל. גם שולי הרווח התכווצו מאוד ועמדו על 4.2% בלבד לעומת 15.3% ברבעון המקביל. זאת, מאחר שהחברה סבלה מירידה (לעומת התקופה המקבילה) בשיעורי הרווחיות הגולמית בתחום המיגון האישי בעיקר עקב ירידה במספר הפרויקטים החדשים, משולי רווח נמוכים בפרויקטים חדשים שאליהם נכנסה ומרישום של הפסד בכמה פרויקטים בתקופת הדו"ח.

בנוסף סבלה החברה מהשפעות חד־פעמיות בגלל הוצאה של 2.5 מיליון שקל שנבעה מהחלפת ספק ותיקון בפרויקט. כתוצאה מההשפעות האלה עברה החברה מרווח תפעולי של 5.7 מיליון שקל להפסד תפעולי של 7.9 מיליון שקל. ההפסד של החברה זינק ברבעון פי שלושה ועמד על 13.4 מיליון שקל.

במאי 2009 אישרו מחזיקי האג"ח של רבינטקס פריסת חובות לחברה, אולם רבינטקס צריכה לפרוע בשנים 2011–2010 התחייבויות אג"ח נוספות של 44 מיליון שקל כאשר בקופתה מזומנים ושווי מזומנים של 20 מיליון שקל בלבד, לאחר שהחברה ביצעה לאחרונה הנפקת זכויות בהיקף של 19.8 מיליון שקל, מזומניה נשחקו כתוצאה מההפסדים והיקפי הפעילות שלה ירדו. תזרים המזומנים שייצרה במחצית הראשונה מסתכם ב־5.9 מיליון שקל בלבד, כך שלצורך החזר החוב היא תלויה במידה רבה במיחזור הלוואות. לחברה גם התחייבויות שוטפות לתאגידים בנקאיים ואשראי לזמן קצר בסכום של 49 מיליון שקל, והיא תלויה בהמשך העמדת האשראי למימון ההון החוזר ובהשגת המשך מימון לפעילותה השוטפת.

 , צילום: רבינטקס צילום: רבינטקס  , צילום: רבינטקס

רבינטקס מעריכה כי מתוך סך ההתחייבויות לזמן קצר היא תצליח להגיע לסיכום עם הבנקים לגבי הלוואות של 11.4 מיליון שקל שלפיו לא תצטרך לפרוע סכום זה ב־2010.

סיבה נוספת לדאגה היא דיווח של רבינטקס מתחילת החודש לפיו מס הכנסה הגיש לה שומת מס של 19.8 מיליון שקל בגין השנים 2004–2007. החברה מציינת כי היא חולקת על השומה, וכי בינתיים הפרישה את הסכום שלדעתה יספיק לכסות את החבות. בסך הכל הפרישה החברה לצורכי מס במחצית הראשונה של השנה 3.2 מיליון שקל לעומת 2.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות