אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסינים מודאגים: צפויים לבחון את המיזוגים הצפויים בענף האשלג צילום: יריב כץ

הסינים מודאגים: צפויים לבחון את המיזוגים הצפויים בענף האשלג

סין, אחת היבואנית הגדולות בעולם לאשלג, צפויה לבחון את השלכות המיזוגים הצפויים של BHP ופוטאש ואורלקלי וסילביניט על המחירים

01.09.2010, 09:55 | שהם לוי

המחלקה האנטי-מונופולית של סין צפויה לבחון את ההשפעה שיש לתמורות המשמעותיות בענף האשלג על המחירים ועל המדינה. כך עולה מדיווח שפורסם היום (ד') בסין.

על פי ההערכות של מרבית האנליסטים, אם לא כולם, מיזוגים ורכישות של חברות בענף צפויים להביא לעליית מחירים וירידת התחרות. לכך כמובן עלולה להיות השפעה שלילית על האשלג המיובא על ידי סין שידועה כאחת מהיבואניות הגדולות בעולם.

לפי הדיווח, בסין מעוניינים לבחון שני אירועים מרכזיים בשוק האשלג: הראשון - ההשפעה שיש לרכישה של BHP את פוטאש (במידה ותתקיים בפועל), והשני - ההשפעה על מחירי האשלג כתוצאה של מיזוג בין אורלקלי לסילביניט. המיזוג האחרון צפוי ליצור את חברת האשלג הגדולה בעולם.

בנפרד, הודיע היום הממשל ברוסיה כי הוא תומך במיזוגן של אורלקאלי וסילביניט אחרי שהמיליארדר הרוסי קרימוב רכש נתחים משמעותיים בשתי החברות.

העסקאות הצפויות משכו עניין רב מצד גופים ממשלתיים בסין שקיימים דיונים עם סינוכם, חברת אחזקות סינית.

חברת הכרייה הגדולה בעולם, BHP, הודיעה בחודש שעבר על כוונתה לרכוש את יצרנית האשלג הגדולה בעולם, פוטאש תמורת 40 מיליארד דולר. האחרונה דחתה את הצעת הרכש בטענה כי היא אינה מעריכה נכון את שווי החברה ולא מספקת תמורה נאותה לבעלי המניות.

סינוכם היא חברת הדשנים הגדולה בסין ועוקבת בדריכות אחר צעדיה של BHP, כך אמר סגן נשיא החברה, פרנג זהיבין בשבוע שעבר. סינוכם החלה בחקירה ראשונית של כוונת הרכישה של פוטאש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות