אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שי ברס נבחר לתפקיד מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים צילום: עמית שעל

שי ברס נבחר לתפקיד מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים

ברס, שכיהן עד כה בתפקיד מנכ"ל נתיבי איילון, יחליף את אלכס ויז'ניצר, שמונה לאחרונה ליו"ר מקורות

01.09.2010, 13:21 | ליאור גוטמן

שי ברס נבחר לתפקיד המנכ"ל החדש של החברה הלאומית לדרכים (מע"צ).

ברס משמש בחמש השנים האחרונות כמנכ"ל נתיבי איילון והוא יחליף בתפקידו את אלכס ויז'ניצר, שמונה לאחרונה לכהן כיו"ר מקורות.

ברס (61) הוא בוגר תואר ראשון באדריכלות ותכנון ערים מהטכניון בחיפה, ובעל תואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן.

ועדת האיתור שהוקמה לבחירת המנכ"ל הורכבה על ידי יו"ר החברה הלאומית לדרכים מיכה גולדמן, עו"ד ברוריה לקנר, ריקי קראוס ועו"ד סעיד סמור. גולדמן אמר כי "נבחר המועמד המתאים ביותר להצעיד את החברה הלאומית לדרכים לקראת האתגרים הרבים הנכונים לה בשנים הקרובות. זוהי משימה לאומית שתוצאותיה ישנו את תבנית נוף ארצנו, על ידי פיתוח כבישים ומסילות ברזל, אחזקה של רשת הכבישים הקיימת ושיפור הבטיחות".

החברה הלאומית לדרכים בישראל היא חברה ממשלתית שהוקמה לפני כשבע שנים. החברה החליפה למעשה את יחידת הסמך של משרד התחבורה והיא אחראית לבנייה ותחזוקת מערכת הכבישים הבין עירוניים בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
הנה רעיון לשי ברס
אינני מכיר את שי ברס ואני מקווה שתקופתו בנתיבי איילון לא שיבשה לגמרי את שיקול הדעת שלו. הצעתי לשי היא לייזום את הפיכתה של מע"צ לחברת הביצוע של רכבת ישראל כאשר במקביל היא תנהל מכרזים לשיפורים בטיחותיים בלבד לכבישים הקיימים. לא ברור מה שי למד בטכניון אך מה שברור שהוא היה צריך להבין מזמן הוא שתוספת כבישים או הרחבת כבישים קיימים לא רק שאינה פותרת את בעיות התחבורה אלא מעצימה אותן. נתיבי איילון היא דוגמא טובה. ולכן, אני מקווה שהוא יתעלה על עצמו ולא יעשה מה שקודמיו עשו - נזק בלתי הפיך למדינת ישראל ולציבור הרחב על ידי שאיבת מיליארדים לכיסוי המדינה באספלט מיותר. הוא יכול לקנות תהילת עולם אם יפעל להפיכת מע"צ לזרוע הביצוע של רכבת ישראל ושל כל פרויקט תחבורה ציבורית אחר. שנדרש בו היקפי ביצוע גדולים. ואם אתה לא מקבל את הצעתי - נסה לפחות לצמצם את רמת ההתפרעות של המהנדסים שלכם בכל כביש או מחלף. הגיע העת שמע"צ תפנים שאין לנו ארץ אחרת וגם זו שיש לנו קטנה מכדי להתכסות באספלט ומחלפי ענק מיותרים. בהצלחה,
yuda  |  01.09.10