אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבותי, מהפך: רווקות בארה"ב מרוויחות יותר מגברים צילום: shutterstock

רבותי, מהפך: רווקות בארה"ב מרוויחות יותר מגברים

הסיבה העיקרית היא העלייה במספר הנשים האקדמאיות עם משכורות גבוהות, וכן העובדה שגברים נפגעו יותר מפיטורים במגזרי צווארון כחול

01.09.2010, 13:26 | סוכנויות הידיעות

כוח ההכנסה של נשים צעירות ורווקות עקף את זה של עמיתיהן הגברים בערים הגדולות ברחבי ארצות הברית. מהפך שנובע בעיקרו מהעלייה במספר הנשים שהולכות לאוניברסיטאות ומתקבלות לעבודות עם משכורות גבוהות.

נשים בגילאי 30-22, רווקות וללא ילדים הרוויחו ב-2008 יותר מעמיתיהן הגברים ברוב הערים בארצות הברית, כשבממוצע הכנסותיהן היו גבוהות ב-8%, כך עולה מניתוח מרשם האוכלוסין על ידי חברת המחקר הצרכני ריץ' אדוויזורס.

ארצות הברית ירידה מפתיעה בפריון העבודה לפי משרד העבודה האמריקאי, מדד תפוקת העבודה לשעה ירד ברבעון השני בשיעור שנתי של 0.9% - לראשונה מאז סוף 2008 בלומברגלכתבה המלאה

המגמה זוהתה לראשונה כבר לפני מספר שנים בערים הגדולות, אולם לאחרונה היא התפשטה לערים קטנות יותר ועל פני תעשיות מגוונות יותר. השונות הגדולה ביותר נרשמה באטלנטה, שבה נשים רווקות ללא ילדים מרוויחות 21% יותר מהגברים. ישנן סיבות רבות לכך, כשהעיקרית הן הסבירות הגבוהה יותר שהנשים הן בעלות תואר אוניברסיטאי, וכתוצאה מכך כוח ההכנסה שלהן עולה.

על פי מרשם האוכלוסין עולה שבין 2008-2006, 32.7% מהנשים בין גילאי 34-25 החזיקו בתואר ראשון ומעלה, לעומת 25.8% מהגברים. בנוסף, הגברים נפגעו יותר מהפיטורים במגזרי הצווארון הכחול.

לא כולן

בעוד שהנשים הרווקות והצעירות מרוויחות יותר מהגברים, נשים באופן כללי עדיין לא נהנות ממעמד שווה לגברים במקומות העבודה. משכורת החציון של נשים בעלות תואר ראשון עמדה בין 2008-2006 על 39,571 דולר, בהשוואה ל-59,079 דולר שהרוויחו גברים בעלי אותה רמת השכלה.

באופן כללי, בכל רמות ההשכלה החל מהשכלה תיכונית ועד לתואר דוקטור, נשים מרוויחות פחות בהשוואה לגברים. בנוסף, לרוב, נשים עם ילדים חוות הקפאה בשכר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
כלומר כשאישה מוכרחה לפרנס את עצמה, היא מסתדרת יפה. אבל אם היא מתחתנת, נוח לה להפוך לקרציה
שמעתי מלא מעט בחורות רווקות שבנו קריירה יפה, שאחרי החתונה מתאים להן לוותר על הקריירה. לדוגמא, עדיף בית קפה ומספרה על לימוד והטמעה של עוד תוכנה אצל הלקוחות.
בין אם יש ילדים או שאין  |  26.09.10
3.
אפליה מתקנת
מאז ומעולם הבוסים היו גברים. מכיוון שקל לאישה לפתות גברים, הן מפתות את הבוסים שלהן ובצורה זו זוכות לקידומים ושידרוגים בשכר. הבחורות צריכות להיות בשקט ולהגיד תודה יפה מכיוון שמצב זה היה כך גם בעבר, רק שהן בזמנו לא זכו להטבות שהן מקבלות היום (שכר, תנאים וז...).
מני בוזגלו , דרום ת"א  |  01.09.10
לכל התגובות