אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זיל פלדמן משלם מחיר כבד על הרפתקת הנדל"ן בארה"ב

זיל פלדמן משלם מחיר כבד על הרפתקת הנדל"ן בארה"ב

שותפות HFZFD שבבעלות פולאר בינלאומי וקומנדר של פלדמן הפסידה ברבעון 5.3 מיליון שקל. מאז 2007 מחקה 47 מיליון שקל

02.09.2010, 08:15 | שניר הנדלר

תוצאות שותפות HFZFD שבבעלות פולאר נדל"ן בינלאומיוחברת קומנדר - שתיהן בשליטת איש העסקים זיל פלדמן - המשיכה להעיב על תוצאות פולאר נדל"ן גם ברבעון השני של 2010.

השותפות הוקמה על ידי הצדדים בדצמבר 2004 במטרה לרכוש, להשביח ולמכור נדל"ן בארה"ב. בהסכם להקמת השותפות נקבע כי פולאר נדל"ן, המחזיקה בשותפות על ידי החברה־הבת דשקד (65.7%), תהיה זכאית למחצית הרווחים (או ההפסדים) שתניב השותפות. אך שוק הנדל"ן בארה"ב, שספג מכה קשה בעקבות המשבר העמוק שפקד את הכלכלה הגדולה, מניב בשנים האחרונות לפולאר בעיקר הפסדים.

גם הרבעון החולף התאפיין בחולשה והשותפות רשמה הכנסות של 6.2 מיליון דולר - בדומה לרבעון המקביל ב־2009 אז הגיע המשבר הלכלכי לשיאו. בשורה התחתונה סיימה HFZFD את הרבעון בהפסד של 1.4 מיליון דולר (5.3 מיליון שקל), ובסך הכל הפסידה השותפות 12.3 מיליון דולר מתחילת 2007.

הכנסות פולאר נדל"ן ברבעון הסתכמו ב־4.3 מיליון שקל, צניחה של 90% לעומת התקופה המקבילה, אז נרשמה הכנסה חד־פעמית של 28.9 מיליון שקל - בעיקר בגין רווח שיצרה HFZFD. בשורה התחתונה רשמה פולאר נדל"ן הפסד (המיוחס לבעלי המניות) של 2.5 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 20.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

החקירה בהולילנד הסתיימה, המחיקות עוד לא

 

פולאר השקעותשבשליטת זיל פלדמן (41%) רשמה הוצאה של 32.3 מיליון שקל בגין הפרשות לירידת ערך מלאי מבנים למכירה וזכויות במקרקעין בפרויקט הולילנד בירושלים, כך עולה מדו"חות הרבעון.

פרשת הולילנד החלה לאחר שעלה החשד כי בכירים בעיריית ירושלים קיבלו שוחד מיזמי הפרויקט כדי לשנות את תוכנית המתאר המקורית. לאחרונה המליצה המשטרה להגיש כתבי אישום נגד חלק מהמעורבים בפרשה, אך בשלב זה מציינת פולאר השקעות כי אי אפשר לדעת בוודאות כיצד המלצת המשטרה תשפיע על החברה־הבת (60%) הולילנד פארק או על הפרויקט.

פולאר השקעות נסחרת בבורסה לפי שווי שוק של 79.4 מיליון שקל. הכנסותיה הסתכמו ברבעון השני ב־57.5 מיליון שקל, עלייה של 41% לעומת הרבעון המקביל. בשורה התחתונה חתם המנכ"ל אורי שני על הפסד המיוחס לבעלי המניות של 23.8 מיליון שקל.

התזרים מפעילות שוטפת הסתכם ב־16.3 מיליון שקל. עם נעילת הרבעון היו מונחים בקופת פולאר השקעות מזומנים ושווי מזומנים בשווי כולל של 49.4 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות