אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרנית בוטוקס תשלם 600 מיליון דולר על פרסום מטעה צילום: shutterstock

יצרנית בוטוקס תשלם 600 מיליון דולר על פרסום מטעה

חברת אלרגן הודיעה בשנת 2008 כי הזריקות למיצוק העור יכולות לשמש כתכשיר טיפולי גם במקרים של מיגרנות כרוניות, למרות שקבוצת מדענים הוכיחה כי זה בלתי אפשרי

02.09.2010, 12:21 | סוכנויות הידיעות

חברת אלרגן, יצרנית זריקות הבוטוקס תשלם 600 מיליון דולר במסגרת משפט מול גורמים רגולאטוריים בארה"ב. בחברה, המייצרת את אחד התכשירים הקוסמטיים המפורסמים בעולם, הודו כי ביצעו טעות כאשר מיתגו את הזריקות למיצוק העור גם כתכשיר שיכול לטפל במקרים של שיתוק ילדים ומיגרנות כרוניות.

רשות התרופות והסמים של ארה"ב טענה כי החברה שיווקה את התכשיר שלה למרות שלא קיבלה אישור מתאים לכך. במסגרת עסקת טיעון הסכימה החברה לשלם את הסכום כתשלום חד פעמי ובכך למחוק את כל התביעות נגדה.

בשנת 2008 הודיעה אלרגן לראשונה על ניסויים קליניים מוצלחים במהלכם טופלו בתכשיר אנשים הסובלים ממיגרנות כרוניות. רשות התרופות הבריטית העניקה לחברה היתר להשתמש בבוטוקס גם כטיפול למיגרנות, אך קבלת היתר דומה בארה"ב הייתה לקחת עוד כשנתיים.

קבוצת מדענים אמריקאיים פרסמו מחקר המוכיח כי בוטוקס לא יכול לסייע בטיפול במיגרנות אבל זה לא מנע מאלרגן לצאת בהודעות סנסציוניות אודות הרחבת תחומי הטיפול של התכשיר שלה.

מניות אלרגן עלו במשך שנתיים רצופות כאשר הודעות החברה מזינות את הצמיחה. היקף מכירות בוטוקס בשנת 2009 עלה על 1.3 מיליארד דולר בעוד שמחזור המכירות המלא של אלרגן עמד על 4.4 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות