אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי וול סטריט: בורסות אסיה ננעלו בעליות שערים צילום: בלומברג

אחרי וול סטריט: בורסות אסיה ננעלו בעליות שערים

מדד ניקיי ביפן עלה ב-0.6%, האנג סנג בהונג קונג עלה בכ-0.5%, קוספי בדרום קוריאה עלה ב-0.24% והמדדים באוסטרליה עלו ב-0.3%

03.09.2010, 11:32 | בלומברג

עליות נרשמות היום (שישי) בשוקי אסיה אחרי העליות שנרשמו אמש בוול סטריט. העליות אתמול בוול סטריט נבעו מהפתעות לחיוב בתביעות הראשוניות לדמי אבטלה, וכן במכירות הבתים, והביאו לתקווה מחודשת בהתאוששות הכלכלה הגדולה בעולם.

הבוקר החל המסחר בבורסות אסיה בעליות שערים קלות, והמגמה החיובית נמשכת במהלך המסחר: מדד ניקיי ביפן סגר בעלייה 0.6%, האנג סנג בהונג קונג עלה ב-0.5%, בסין נרשמה ירידה מזערית של 0.01% וקוספי בדרום קוריאה עלה ב-0.24%. בורסת אוסטרליה ננעלה בעלייה של 0.3%.

אגרות החוב של ממשלת יפן נסחרו במגמת ירידה כאשר הוון הדרום הקוריאני מתחזק. התשואה על אגרות החוב של ממשלת יפן ל-10 שנים הגיעה לשיא של 7 שבועות לאחר שדוח ממשלתי הצביע על כך שהעסקים המקומיים קיצצו בהוצאות בקצב המתון ביותר מאז 2007.

העליות בשוקי העולם השבוע הוסיפו 1.2 טריליון דולר לשווי המניות ברחבי העולם, לפי נתוני בלומברג. הנתונים שקבעו את הטון השבוע באסיה היו נתוני היצור בסין שהראו על התרחבות, והצמיחה בהודו שהראתה על ההתרחבות המהירה ביותר במדינה זה שנתיים וחצי.

בארה"ב, מכירות הבתים הקיימים עלו אתמול ב-5.2% למרות צפי לירידה קלה, ונתוני התביעות הראשוניות לדמי אבטלה הראו ירידה קלה למרות צפי לעלייה. דאו ג'ונס התחזק אתמול בכ-0.5%, ונאסד"ק הוסיף 1% לערכו.

"המשקיעים הגיבו לחדשות הטובות בנתוני המאקרו השבוע, כאשר האופטימיות לגבי מסלול הצמיחה של כלכלת ארה"ב התחזקה", אמר לבלומברג ריקו גומז, מנהל כספים בקבוצת פיננסים ממנילה. "הדרישה הגלובלית תתמוך ברווחי החברות כמו גם בשיעורי הצמיחה בכלכלות השונות", הוסיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות