אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקלדת Arc של מיקרוסופט: אידיאלית לשימוש ביתי

מקלדת Arc של מיקרוסופט: אידיאלית לשימוש ביתי

מיקרוסופט ייצרה מקלדת שאין לה מה להתבייש גם בהשוואה למוצרי אפל. אבל משתמשים שהתרגלו לקיצורי מקלדת יתאכזבו לגלות שחלקם אינם פועלים

05.09.2010, 17:05 | אבנר קשתן

למרות שליטתה בתחום התוכנה, מיקרוסופט מפגרת מאחור בכל הנוגע לעיצוב: אסתטיקה משרדית, תוכנות מגושמות וכבדות. אבל בתחום החומרה, וספציפית בציוד ההיקפי (Peripherals), ובמיוחד כשזה חשוב לה, מיקרוסופט יודעת להעסיק את הטובים ביותר.

לאחרונה הגיעה לארץ מקלדת ה-Arc Keyboard של מיקרוסופט, מקלדת אלחוטית שמעלה את הרף מבחינת העיצוב, ולא מתפשרת גם על נוחות. היחידים שייפגעו ממנה הם המשתמשים המתוחכמים, המנצלים את כל קיצורי המקשים, שעלולים למצוא את עצמם נגררים לסרבול מיותר.

מתאים לסלון, לא למשרד

המאפיין הבולט ביותר של ה-Arc הוא משקלה הזעיר. המקלדת כולה שוקלת בערך כמו סמארטפון, פחות מ-200 גרם, ועשויה כולה מפלסטיק קשיח שנותן תחושת יציבות. המקלדת, בהתאם לשמה, מעוצבת בסגנון מעוגל וקשתי - גם המקלדת עצמה וגם שורות המקשים. המקלדת נמכרת בשני דגמים: באחד החלק העליון - שורת המקשים - בשחור מבריק, שלרוע המזל מושך טביעות אצבעות, והתחתון בלבן, והם יחד יוצרים שילוב נעים לעין; ובדגם השני החלק העליון בלבן, ותחתית המקלדת בירוק

בין הממדים הקטנים והעיצוב הנעים, ברור שמיקרוסופט מייעדת את המקלדת לסביבה ביתית ולאו דווקא משרדית, והיא מתוכננת להשתלב בין השלטים על השולחן שבסלון כשהיא מחוברת למחשב מדיה, או על שולחן עבודה עמוס. הדבר היחיד שחסר לה כדי להיות מקלדת סלונית הוא תחליף עכבר כלשהו, אשר יאפשר לשלוט באופן מלא על המחשב מהספה.

Arc keyboard של מיקרוסופט. מעלה את הרף מבחינת עיצוב, ולא מתפשרת על נוחות שימוש Arc keyboard של מיקרוסופט. מעלה את הרף מבחינת עיצוב, ולא מתפשרת על נוחות שימוש Arc keyboard של מיקרוסופט. מעלה את הרף מבחינת עיצוב, ולא מתפשרת על נוחות שימוש

גם מבחינת מגוון אפשרויות החיבור ה-Arc אינה מאכזבת. הקישור למחשב נעשה באמצעות מקלט אלחוטי קטנטן, שבולט רק לכמה מילימטרים מחוץ לשקע ה-USB של המחשב, ומאפשר קליטה אמינה ממרחק של כמה מטרים, מכל כיוון, מה שהופך את המקלדת למתאימה, שוב, למחשבי מדיה סלוניים. ההתקנה גם היא פשוטה, ולא דורשת דרייברים מיוחדים: מכניסים את המקלט, מחכים כמה שניות, ומתחילים לעבוד.

כשהוא אינו מחובר למחשב, אפשר לאחסן את המקלט בשקע מיוחד בתחתית המקלדת, המצויד במגנט כדי להשאיר אותו במקומו. החיסרון היחיד במקלט האלחוטי הוא שאם אנחנו משתמשים גם במוצרים אחרים של מיקרוסופט, כמו עכבר אלחוטי, לא ניתן לחבר את כולם על אותו שקע, והם יתפסו כמה חיבורי USB.

פונקציונלי, עם כמה פשרות

מבחינת חווית ההקלדה, המקלדת בהחלט עומדת בציפיות גם של קלדנים מהירים הרגילים להקלדה עיוורת. המקשים, אשר בדומה למקשים במקלדות של אפל ושל נטבוקים רבים מופרדים אחד מהשני (Chiclet keys), נוחים ולא "רכים" מדי, ומספקים התנגדות מספקת ללחיצה. נוסף למקשים הבסיסיים, היא מכילה גם מקשי עוצמת קול, שגם הם אינם דורשים דרייברים מיוחדים.

החיסרון העיקרי של ה-Arc הוא שכדי לצמצם את גודלה הוסרו ממנה הרבה מקשים חשובים, ואחרים הפכו למסורבלים יותר להקשה. לא ציפינו למקשי מספרים שקיימים במקלדת שולחנית, אבל כאן מיקרוסופט ויתרה גם על ארבעת מקשי החיצים, אשר שולבו למקש אחד שמשמש לכל ארבעת הכיוונים (D-pad), בדומה לטלפונים סלולריים או בקרי משחק. הבחירה עלולה לתסכל את מי שרגיל לנווט באמצעות החצים, שדורשים עכשיו יותר תשומת לב.

חיסרון נוסף הוא שורת כפתורי הפונקציה, F1 עד F12, שצומצמו ל-6 בלבד (F1 - F6), כשמספרים 7 עד 12 זמינים באמצעות כפתור Fn הכחול, המוכר ממקלדות של מחשבים ניידים, מגבלה מתסכלת במיוחד למשתמשים כבדים בקיצורי מקלדת, בין אם למומחי אופיס (F12 = "שמור בשם"), מתכנתים, או כל מי שרגיל לנצל את המקלדת עד תום. ואם כבר בכפתור ה-Fn עסקנו, מיקרוסופט החליטו להציב אותו בצד ימין של המקלדת, בין כפתור ה-Alt הימני וכפתור החיצים, בניגוד למקובל במחשבים ניידים.

הטוב  

  • קלילה וקומפקטית  
  • עיצוב יפהפה ונעים  
  • התקנה פשוטה 
  • הקלדה נוחה ומהירה 
  • דורשת שתי סוללות AAA בלבד

הרע

  • חסרים מקשים שימושיים רבים  
  • לא מכיל תחליף עכבר  

המפרט

  • תומך בחלונות XP ומעלה, ו-OS X 10.4 ומעלה
  • סוללות: 2 x AAA. אין מידע מהיצרן על הזמן המוערך לסוללות
  • חיבור: USB

מחיר מומלץ:  369 שקל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
יש לי את המקלדת. חוות דעת לאחר מספר חודשי שימוש
הטוב: ניידות. היא מעולה כשרוצים לפנות את השולחן ללימודים בשנייה. פשוט שם אותה על המחשב. יפהפיה. למי שאיכפת. תגובה טובה יחסית למקלדות. הרע: לא טובה לכתיבה למשך פרקי זמן ארוכים. אני הרגשתי כאבים בשימוש למרות שאני מקפד להקליד נכון. עברתי ממקלדת ארגונומית של מיקרוסופט. המקש של הכיוונים - מעלה מטה ולצדדים הינו מקש אחד בשביל לחסוך במקום. והוא לא עובד כמו שצריך. לפעמים צריך להלחם איתו וזה מתסכל כי לאנשים שכמוני שלא רוצים תלות בעכבר בזמן כתיבה. זה היה פוסל בשבילי את המקלדת לו ידעתי! סך הכל, מקלדת נחמדה לאנשים שאוהבים את הציוד שלהם מעוצב וקומפקטי
אורון  |  08.10.10
5.
כמה נקודות
קודם כל אז מה אם היא תופסת פתח USB "שלם" - יש איזה מקלדת היום שלא תופסת USB? אין לזה שום משמעות בשביל 99% מהאנשים. 369 ש"ח? זול יותר מהמקלדת האלחוטית הקומפקטית של אפל אבל עדיין יקר מדי. יש מקלדות דקות (חוץ מזאת וההיא של אפל) באיזה 100 שקל (אבל לא אלחוטיות). הקיצר שיעלה 200 אז אולי אקנה (אלא אם ממש ארצה מחשב מחובר לטלויזיה, מה שעדיין אין לי צורך בו). למגיב 4 הפקה-פקה - לא תקנה בגלל שאין עכבר? הצחקת אותי אתה סתם מגיב בשביל להתלונן.
נחשוב על זה  |  12.09.10
לכל התגובות