אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל HP לשעבר מארק הרד צפוי להצטרף לאורקל צילום: בלומברג

מנכ"ל HP לשעבר מארק הרד צפוי להצטרף לאורקל

עדיין לא ידוע איזה תפקיד ימלא הרד, שנאלץ להתפטר מהנהלת HP לאחר שנחשד שהטריד מינית עובדת קבלן. מנכ"ל אורקל לארי אליסון מתח ביקורת חריפה על דירקטוריון HP בעקבות הפרשה

05.09.2010, 15:00 | סוכנויות הידיעות

מארק הרד, המנכ"ל המודח של ענקית המחשבים HP, נמצא במגעים להצטרף לחברת אורקל "בתפקיד בכיר", כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל.

על פי מקורבים לנושא, מייסד אורקל לארי אליסון, שמכהן כמנכ"ל החברה כבר יותר מ-30 שנה, אינו צפוי לוותר על תפקידו, ועדיין לא ברור איזה תפקיד בדיוק צפוי הרד למלא, שכן המגעים עדיין בעיצומם והעסקה עוד עשויה להתפרק, בכל מקרה, הדירקטוריון של אורקל חייב לאשר כל מינוי.

לפני כחודש נאלץ הרד להתפטר מתפקידו כמנכ"ל HP בעקבות האשמות שהטריד מינית עובדת קבלן. דירקטוריון החברה החל לחקור באופן עצמאי את התלונה, ואף שלא מצא מספיק ראיות לתמוך בהאשמות של העובדת הואשם הרד בכך שהגיש דו"חות הוצאות מנופחים. אליסון ביקר בשעתו את דירקטוריון החברה על שאיפשר להרד להתפטר: "בכך שהפסיד את מארק הרד, דירקטוריון HP לא פעל לטובת האינטרסים של העובדים, בעלי המניות, הלקוחות ושותפים", כתב אליסון במאמר שפרסם בניו יורק טיימס שבוע לאחר ההתפטרות. לדבריו, מדובר היה "בהחלטת כוח האדם הגרועה ביותר" מאז פיטורי סטיב ג'ובס מאפל ב-1985.

אם אכן יצטרף הרד לאורקל, הוא ינחת בחברה שחודרת יותר ויותר לשטח של HP. כיום רווחיה של אורקל מתקרבים לאלה של HP, לאחר שרשמה 6.1 מיליארד דולר רווח נקי בשנה הפיסקאלית האחרונה, בהשוואה ל-7.7 ממיליארד דולר שהרוויחה HP, אך ההכנסות שלה מהוות רק רבע מההכנסות של HP - והיא מחזיקה במספר קטן בהרבה של עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות